1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 20.5.2019
   accidentZigZag-Baner    
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Zielone światło dla nowej uczelni w Peterborough

GPUTC peterboroughplPlan powołania do życia nowej placówki edukacyjnej na terenie Peterborough uzyskał właśnie aprobatę Department of Education. The Greater Peterborough University Technical College (GPUTC) zostanie najprawdopodobniej otwarty we wrześniu przyszłego roku, ale już teraz można dowiedzieć się więcej o nauce w nowej uczelni.

University Technical Colleges (UTCs) są uczelniami finansowanymi przez rząd, które oferują uczniom w wieku 14-19 lat edukację skupioną na technicznych i naukowych przedmiotach. W ten sposób, mają nadzieję wykształcić pokolenie wynalazców, inżynierów, naukowców oraz techników. Staną się oni wykwalifikowaną siłą roboczą, która sprosta wyzwaniom przyszłości. Szacuje się, że do 2016 roku w University Technical Colleges na terenie całego kraju uczyć się będzie 30,000 uczniów.

Edukacja w UTC to jednak coś więcej niż tylko nauka. Duży nacisk kładzie się na specjalizacje; ponad 40% czasu poświęca się na zajęcia uwzględniające na przykład pracę zespołową czy zagadnienie rozwiązywania problemów. Dodatkowo uczelnie współpracują z lokalnymi pracodawcami i uniwersytetami, aby wzbogacić program nauczania. Placówki są także wyposażone w profesjonalny sprzęt i nowoczesną technologię. 

Edukacja w UTC jest bezpłatna.

Peterborough zostało wybrane na siedzibę kolejnej szkoły nieprzypadkowo. Nasze miasto od wielu lat pretenduje do miana ekologicznej stolicy kraju. The Greater Peterborough University Technical College (GPUTC) będzie zatem edukował młodzież m.in. w dziedzinie budownictwa, inżynierii oraz inżynierii oprogramowania, nienaruszających równowagi ekologicznej. To świetna perspektywa, również dla młodych Polaków w Peterborough.

GPUTC powstanie w kampusie należącym do Peterborough Regional College, przy University Centre Peterborough.

Projekt nowej uczelni w Peterborough wspierają: Anglia Ruskin University, Anglian Water Services, Larkfleet Group, Marshall Aerospace oraz Peterborough Regional College.

Więcej informacji o GPUTC można znaleźć na stronie: www.gputc.com

Dodatkowo, placówka zaprasza na dni otwarte, które odbędą się w Peterborough Regional College we wtorek, 14 października, w godzinach 18.00 – 20.00 (dla rodziców i obecnych uczniów Year 9) oraz we wtorek, 11 listopada, w godzinach 18.00 – 20.00 (dla rodziców i obecnych uczniów Year 11).

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
ABC