1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 10.12.2018
   accidentZigZag-Baner  banner ubezpieczenia  sat montaz
polbud omega   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Urząd zajmie się choinką

peterborough christmas tree 1To miała być nie tylko piękna i oryginalna instalacja, ale także duża oszczędność w miejskiej kasie. Jednak 10-metrowa choinka, przyozdobiona srebrnymi bombkami, która już po raz czwarty ozdabia centrum Peterborough w okresie świątecznym, wzbudza przede wszystkim kontrowersje. Do tego stopnia, że jeden z radnych złożył wniosek, aby rada miasta zagłosowała nad pozbyciem się drzewka.

W 2015 roku Peterborough City Council zakupił choinkę za kwotę £40,000. Zaraz po jej zamontowaniu na Cathedral Sqaure, w sieci pojawiły się negatywne komentarze i opinie, które dotyczyły zarówno wyglądu dekoracji, jak i kosztu zakupu drzewka. Niektórzy mieszkańcy porównywali ozdobę do „stosu Ferrero Rocher” i „zwykłej folii bąbelkowej”, inni domagali się zwrotu swoich opłat na council tax.

Srebrna choinka pojawiała się jednak niezmiennie w centrum w kolejnych latach, zawsze wywołując podobną debatę.

Urząd miejski argumentował, że wcześniej był zmuszony do wynajmowania świątecznych dekoracji miejskich, co stanowiło wydatek rzędu £80,000 rocznie.

W tym roku radny Darren Fower powiedział „dość” i złożył wniosek o pozbycie się sztucznej choinki, jeszcze przed końcem okresu jej użytkowania, który wyliczono na pięć lat.

W przyszłą środę rada miasta zadecyduje, czy radny ma rację żaląc się na „jednakowy od wielu lat wystrój świąteczny” i wskazując na potrzebę „różnorodności” w miejskich świątecznych dekoracjach w postaci m.in. naturalnej, tradycyjnej choinki. Taka, przy aprobacie rady miejskiej, mogłaby się pojawić w Peterborough już w przyszłym sezonie świątecznym.

peterborough christmas tree

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
Sprzedaż części samochodowych- Skup pojazdów - Złomowanie
ABC