1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 22.10.2019
   accidentZigZag-Baner pierogarnia banner 170x200  
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Urząd planuje podwyżkę council tax

council tax peterborough 2019Mieszkańców Peterborough najprawdopodobniej czeka kolejna podwyżka podatku od nieruchomości, przeznaczanego na finansowanie lokalnych usług. Urząd naszego miasta w swoim planie budżetowym na lata 2019/2020 zawarł punkt o podwyższeniu kwoty council tax o 3%. W ten sposób władze zamierzają walczyć z deficytem w miejskiej kasie oraz rosnącymi kosztami świadczenia usług komunalnych.

Podwyżka, przynajmniej częściowo, to również remedium na obniżenie dofinansowania rządowego dla Peterborough – a przypomnijmy, że owo centralne wsparcie przez ostatnich siedem lat zmniejszyło się aż o 80%.

Podwyżka council tax w Peterborough, jeżeli zostanie przegłosowana przez radnych, przyniesie miastu dodatkowe £770,000 rocznie. 

Jak w takim wypadku może zmienić się suma, którą oddamy miastu w ramach council tax? Większość nieruchomości w Peterborough wpisuje się w tzw. band B. Osoby w nich mieszkające zapłacą podatek w skali roku większy o £30.35. Dość duża podwyżka czeka także osoby, których domy wpisują się w Band D. Będą oni musieli uiścić o £39.03 więcej.

council tax peterborough 2019 1

Źródło: strona internetowa Peterborough City Council

 

W podniesieniu podatku niestety nie przeszkodzą bardzo dobre prognozy finansowe dotyczące business rates (czyli podatku od przedsiębiorstw). Urząd liczy na to, że w przyszłym roku zarobi z tego tytułu dodatkowe 1,3 miliona funtów – w głównej mierze za sprawą rozwoju parku przemysłowego Roxhill Peterborough Gateway. Ta kwota to jednak kropla w morzu potrzeb. Urząd już w tym roku zmaga się bowiem z dużym deficytem, który w 2020 wyniesie 18,4 mln funtów, a rok później – nawet 20 milionów. 

Peterborough City Council zachęca mieszkańców miasta do zapoznania się z planem budżetu, dostępnym na stronie: https://www.peterborough.gov.uk/council/consultations/budget-consultation/ i na koniec; do wyrażenia swojej opinii, klikając w link podany na w/w stronie. 

Według wyliczeń Peterborough Telegraph, w okresie ostatnich czterech lat, mieszkańcom nieruchomości z grupy D podatek podwyższył się o £199, a osobom mieszkającym w nieruchomościach Band B – o £155. Przy czym trzeba dodać, że mieszkańcy Peterborough zapłacili większe kwoty w podatku nie tylko na rzecz Peterborough City Council, ale również lokalnej policji i straży pożarnej.

A skoro o tych służbach mowa, to one również rozważają zaproponowanie tegorocznej podwyżki w części council tax, przeznaczonej na finansowanie ich działalności. Straż pożarna chciałaby, aby podatek nań płacony był o 3% większy – dla nieruchomości z Band D oznacza to opłatę w wysokości £70.74 rocznie (£1.36 tygodniowo). Policja rekomenduje podniesienie „swojej” kwoty o £2 miesięcznie, co pozwoliłoby na zatrudnienie dodatkowych 50 oficerów policyjnych.

Kwestia tegorocznego council tax w Peterborough zostanie rozstrzygnięta podczas marcowego posiedzenia rady miejskiej. 

council tax peterborough 2019 slider

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
ABC