1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 17.12.2018
   accidentZigZag-Baner  banner ubezpieczenia  sat montaz
polbud omega   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Większe mandaty za prędkość w UK

mandat predkoscukTo jedna z tych zmian w brytyjskim prawie, o której powinni wiedzieć wszyscy. Tymczasem, według szacunków, aż 80% osób zainteresowanych nie zdaje sobie sprawy z faktu, że od poniedziałku, 24 kwietnia, zmienia się sposób karania kierowców, jeśli ci przekroczą dozwoloną prędkość jazdy. Konsekwencje łamania przepisów będą dotkliwe, zwłaszcza dla naszych portfeli.

W myśl nowych reguł, kierowcy mogą zostać ukarani mandatem za poważne przekroczenie prędkości w wysokości do 175% ich tygodniowego dochodu. Bądź też sumą równającą się połowie osiąganego, tygodniowego dochodu za jazdę jedynie nieznacznie szybszą od dozwolonej.

Kary będą przyznawane w następujących grupach:

BAND A
Jeżeli kierowca przekroczy prędkość do 10 mil na godzinę, np. w strefie, gdzie obowiązuje szybkość 20 mil na godzinę, pojedzie z prędkością od 21 do 30 mil na godzinę – wtedy nie tylko musi liczyć się z najniższą karą finansową (do 50% swojego tygodniowego dochodu), lecz również otrzyma 3 punkty karne.

BAND B
Tutaj mamy do czynienia z sytuacją, kiedy osoba prowadząca pojazd przekroczy prędkość o od 11 do 20 mil na godzinę czyli – dla przykładu – pojedzie 56-65 mil na godzinę w miejscu, gdzie można rozwinąć prędkość jedynie do 40 mil na godzinę. Grzywna za takie wykroczenie to cała tygodniówka oraz od 4 do 6 puntów karnych lub zakaz prowadzenia pojazdu na okres od 7 do 28 dni.

BAND C
Najciężej ukarani zostaną ci kierowcy, którzy prowadzą auta, przekraczając dozwoloną prędkość o ponad 22 mile na godzinę. Otrzymają oni 6 punktów karnych lub nie będą mogli jeździć przez okres od 7 do nawet 56 dni. Zapłacą także grzywnę; 150%-175% osiąganego dochodu tygodniowego.

Maksymalna kara finansowa, którą możemy otrzymać za zbyt szybką jazdę samochodem wynosi £1000 (bądź £2500, jeśli poruszamy się autostradą).

Na ostateczną karę wpływ będzie miało jeszcze kilka innych czynników, np. to, czy poruszaliśmy się autem sami czy też naraziliśmy na szwank bezpieczeństwo podróżujących z nami pasażerów? Czy przyspieszaliśmy np. w pobliżu szkoły lub w innym miejscu o możliwym dużym natężeniu ruchu pieszych? Czy byliśmy już kiedyś karani za podobne przewinienie, czy przeciwnie - nasza kartoteka jest czysta?

Wyższe grzywny za przekraczanie limitów prędkości nie są pierwszymi i nie będą ostatnimi tegorocznymi zmianami w prawie drogowym. Przypomnijmy, że od kwietnia wprowadzono również modyfikacje w ilości płaconego podatku drogowego a miesiąc wcześniej zaostrzono kary dla tych kierowców, którzy rozmawiają przez telefon komórkowy podczas jazdy. Przed nami jeszcze reforma systemu zdawania egzaminu na prawo jazdy, przewidująca m.in. sprawdzenie kandydatów pod kątem umiejętności używania nawigacji samochodowej.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
Sprzedaż części samochodowych- Skup pojazdów - Złomowanie
ABC