1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 24.3.2019
   accidentZigZag-Baner    sat montaz
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

ATRAKCJE WEEKENDU 5 - 6 PAŹDZIERNIKA

1940 weekendNie macie pomysłu na ciekawe spędzenie weekendu? Prosimy bardzo, plan jest następujący; najpierw wyławianie ciekawych perełek na największym festiwalu antyków w UK, potem celebrowanie rękodzieła, podróż w czasie do lat 40. ubiegłego wieku i miękkie lądowanie pośród kwiatów, a na sam koniec oglądanie filmów… z kosmosu. Dobry plan nie jest zły. Zapraszamy do przeglądu najciekawszych atrakcji nadchodzącego weekendu.

PETERBOROUGH FESTIVAL OF ANTIQUES

Sobota, 5 października, jest ostatnim dniem Peterborough Festival of Antiques, odbywającego się w Peterborough Arena. To największe wydarzenie, poświęcone antykom, w całym kraju.

Kupcy i sprzedawcy z całej Europy spotykają się w jednym miejscu, gdzie cennych i wyjątkowych przedmiotów można szukać na ponad 1700 stoiskach. To prawdziwa gratka dla miłośników i kolekcjonerów biżuterii, porcelany, znaczków, militariów czy zabawek.

Zapraszamy w sobotę, w godzinach 9.00 – 16.30. Wstęp £5.

 

antiques fair peterborough

 

HANDMADE AT ST. JOHNS

Pozostajemy w klimacie pięknych przedmiotów i targu, zapraszając Was ponownie, jak co miesiąc, do kościółka St. Johns. Czeka nas jesienna pochwała dla wszystkiego, co jest ręcznie robione. Po raz kolejny, już w sobotę 5 października, zapraszamy do jednego z najpiękniejszych miejsc w mieście (St Johns Church na Placu Katedralnym), aby pooglądać i zakupić fantastyczne, ręcznie wykonane przedmioty i prezenty, podczas jarmarku artystycznego. A wśród nich również i takie, które wykonane zostały i sprzedawane są przez naszych rodaków. Stoiskom towarzyszyć będą przekąski oraz gorące napoje i ciasta – oczywiście również ręcznie „wykonane”. Wydarzenie przewidziane jest w godzinach 10.00 – 15.00. Wstęp bezpłatny.

 

bizuteria targ peterborough

 

1940s WEEKEND

Chyba trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce na świętowanie wszystkiego, co związane z okresem lat 40. ubiegłego wieku niż położona w Holme posiadłość Holmewood Hall. To miejsce odgrywało ważną rolę podczas II wojny światowej, ponieważ między innymi właśnie tutaj Amerykanie przygotowywali przesyłki, które potem były przewożone drogą lotniczą na teren okupowanej Europy. W ten weekend natomiast Holmewood Hall stanie się areną dla takich atrakcji, jak przejażdżki pojazdami vintage, symulator myśliwca Spitfire, seanse kina wojennego, pokazy powietrzne czy potańcówka w stylu lat 40. Każdy będzie mógł zobaczyć na własne oczy, jak wyglądało życie w tamtym czasie.

Więcej informacji na temat weekendowego wydarzenia znajduje się tutaj:
www.holmewoodhall.co.uk/holmefront.

Organizatorzy zapraszają w sobotę i niedzielę 10.00 – 16.00 (kod do nawigacji PE7 3PA).

1940 weekend

 

BURGHLEY FLOWER FESTIVAL

W dniach 5 – 13 października w Burghley House odbędzie się święto florystyki i literatury. Tegoroczny festiwal kwiatów ma hasło „Books in Bloom” i oddaje hołd literaturze klasycznej, a w tym dziełu „Duma i uprzedzenie” – mija 200 lat od powstania książki, której filmowa adaptacja została nakręcona m.in. w Burghley. W październiku pokoje rezydencji Burghley zostaną ozdobione przepięknymi aranżacjami kwiatowymi – każde pomieszczenie nawiązywać będzie do innego dzieła literatury klasycznej. To trzeba zobaczyć!

 

burghley flower festival

 

STELLAR SCREENINGS

Specjalne cztery seanse filmowe można będzie obejrzeć w muzeum w Peterborough podczas nadchodzącego weekendu. Wszystkie łączy temat przewodni – kosmos. I tak; w sobotę czeka nas projekcja „E.T.” (godz. 14.00) oraz „Obcego” (godz. 19.30), a w niedzielę – „Apollo 13” (godz. 14.00) oraz „Star Trek” (godz. 19.30). Bilety w cenie £6.

 

et

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
ABC