1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 21.3.2019
   accidentZigZag-Baner    sat montaz
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Order dla polskiego szefa kuchni z Peterborough

damian wawrzyniak 1Damian Wawrzyniak, właściciel restauracji „House of Feast” w Peterborough został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w promowaniu Polski na Świecie, za propagowanie polskich tradycji kulinarnych. Odznaczenie państwowe wręczył Prezydent RP Andrzej Duda podczas uroczystości na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego w Warszawie. 

Ceremonia odbyła się 2 maja z okazji Dnia Flagi oraz Dnia Polonii i Polaków za Granicą.

W uroczystości udział wzięli m.in. Marszałek Senatu Stanisław Karczewski, szef MSZ Jacek Czaputowicz oraz prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska.

Trzydziestoośmioletni Damian Wawrzyniak, prywatnie ojciec dwójki dzieci, jest pierwszym szefem kuchni, uhonorowanym Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Nie jest to jednak jego jedyne wyróżnienie. W zeszłym roku Magazyn BBC Good Food uznał Polaka jednym z dziesięciu pionierów kuchni brytyjskiej, docenił za „dzielenie się swoim dziedzictwem” i okrzyknął „polskim perfekcjonistą”.

Polski szef kuchni, który jest jednocześnie konsultantem kulinarnym i właścicielem firmy doradczej, doświadczenie w zawodzie zdobywał w interesujących miejscach; Pakistanie, Francji czy słynnej duńskiej restauracji Noma.

„Angielski” okres w karierze Damiana Wawrzyniaka, który rozpoczął się wraz z przybyciem na Wyspy w roku 2005, to przede wszystkim popularyzowanie dobrej polskiej kuchni. Tradycyjną babką wielkanocną szef zachwycił samą Mary Berry i ponad trzy miliony widzów świątecznego programu telewizji BBC w 2016 roku. Zorganizował również specjalną, wielką polską ucztę w restauracji „Fifteen”, należącej do Jamiego Oliviera.

Jego dań spróbował książę William wraz z małżonką księżną Kate podczas wizyty książęcej pary w Polsce.

Szef, który z powodzeniem prowadzi restaurację „House of Feast” w Peterborough i niedawno otworzył kolejną w Londynie, stwierdził w komentarzu dla gazety „Peterborough Telegraph”, że jest „zszokowany i bardzo dumny” a order to „zaszczyt dla niego i całej jego rodziny”.

Szefowi gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów w ambasadorowaniu polskiej kuchni na Wyspach i nie tylko.

damian wawrzyniak

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
ABC