1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 22.10.2019
   accidentZigZag-Baner pierogarnia banner 170x200  
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Witek Muzyk Ulicy w Peterborough

witek muzyk ulicy peterboroughMuzyk wśród uliczników i ulicznik wśród muzyków, którego marzeniem jest nie śpiewać coverów w Opolu. Autor „Serca Wolności” - utworu, który dla wielu Polaków na Wyspach jest całą prawdą o życiu na emigracji. Charyzmatyczny, niepokorny i autentyczny. Witold Mikołajczuk czyli Witek Muzyk Ulicy zagra koncert w Peterborough już 7 grudnia.

Świat usłyszał o Witku, gdy ten, po trzynastu latach mentalnej niewoli i pracy tylko dla pieniędzy, postanawia żyć jak żebrak i budować swój świat na nowo... Zainspirowany uliczną skrzypaczką (Dominika Bienias) wychodzi na miasto z akordeonem i tworzy swoją własną, wyjątkową muzykę, pełną refleksyjnych słów. Opisuje świat z perspektywy zarówno obserwatora, jak i sympatyka ludzi, których umysł jest bezkrytycznie poddany, uformowany i zniewolony przez system religijny, polityczny i ekonomiczny.

W prezentowanej muzyce przeplatają się motywy ludowe i rockowe, ale nie brakuje też wyraźnych akcentów lirycznych. Grając na ulicy, artysta poddał ludzi próbie wrażliwości muzycznej, dzięki której wyłonił 10 melodii cieszących się wśród przechodniów największym uznaniem.

Te 10 utworów znalazło się na albumie "GRAM DLA WAS", który miał premierę 25 listopada 2016.

Posłuchajcie jednego z nich, którego z pewnością nie zabraknie na piątkowym koncercie. Oto „Serce Wolności” czyli piosenka gdzie Witek kreśli „obraz przeciętnego polskiego imigranta - poniżenie miesza się z dumą, rozczarowaniem i szukaniem winnych”:

witek muzyk ulicy peterborough plakat

witek muzyk ulicy peterborough slider

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
ABC