1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 6.12.2022
   accidentZigZag-Baner 
polbud OMEGA POPRAWIONE  
 SHA baner  

Zmiany przy Lincoln Road

remont przebudowa lincoln road peterborough urzad polacy strona ogloszenia polonia opcja glJedną z najbardziej znanych i charakterystycznych ulic w Peterborough czekają zmiany. Lokalny samorząd zabezpieczył odpowiednie środki finansowe i przygotował projekty przebudowy części Lincoln Road, które teraz poddaje pod konsultacje społeczne. Zachęcamy do zapoznania się z planami, do wyrażenia swojej opinii oraz do przekazania swoich pomysłów.

Ulepszony ma zostać ten rejon Lincoln Road, który znajduje się w okolicy Millfield, między ulicami Searjeant Street i Windmill Street.

Zaprezentowane poniżej grafiki to wizualizacje dwóch opcji przebudowy, które ilustrują kierunek potencjalnych zmian. Peterborough City Council uczula jednak, że są to jedynie wstępne projekty, a wszystkie zawarte w nich nowe i zmienione elementy podlegają publicznej dyskusji.

Urząd miasta w Peterborough proponuje następujące, główne zmiany:
- poszerzone chodniki po obu stronach ulicy;
- przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Lincoln Road i Alma Road;
- zagospodarowanie terenu zielenią; drzewami i krzewami;
- punkty ładowania pojazdów elektrycznych;
- nowe kosze na śmieci;
- parking dla rowerów;
- dodatkowe ławki;
- możliwość budowy ścieżek rowerowych (w opcji nr 2, zdjęcie poniżej) oraz ścieżki prezentującej dokonania lokalnych artystów.

Aby umożliwić wprowadzenie ulepszeń, na opisywanym obszarze trzeba będzie zlikwidować od 3 do 10 istniejących miejsc parkingowych.

Peterborough City Council liczy na to, że zmiany przyczynią się do podniesienia atrakcyjności Lincoln Road, zarówno dla gości i turystów, jak i dla osób mieszkających oraz pracujących w tym rejonie. Urząd chciałby zaobserwować więcej osób, które chodzą pieszo po nowych chodnikach, jeżdżą rowerami i zaglądają do okolicznych sklepów. Urzędnicy wskazują także, że poszerzone miejsca i chodniki mogą zainspirować właścicieli restauracji, barów i sklepów do poddania się nurtowi tzw. kultury kawiarnianej, w myśl której w okresie wiosennym oraz letnim lokale rozszerzają swoją działalność na zewnątrz, zapraszając swoich klientów do ogródków.

Mieszkańcy Peterborough mogą uzyskać więcej informacji o planowanych pracach na stronie:
https://www.peterborough.gov.uk/council/planning-and-development/regeneration/towns-fund/lincoln-road-upgrade

Na powyższej stronie można również wypełnić ankietę online i zagłosować, wybierając taką opcję remontu Lincoln Road, która najbardziej przypadła nam do gustu. Urząd przygotował także serię spotkań z mieszkańcami, aby umożliwić dyskusję i burzę mózgów. Odbędą się one w następującej kolejności:
- wtorek, 19 lipca, 10:00 - 15:00, przy Lincoln Road, przed zjazdem na Stone Lane;
- środa, 27 lipca, 17:00 - 20:00, przy Lincoln Road, przed zjazdem na Stone Lane;
- sobota, 6 sierpnia, 12:00 - 18:00, podczas Millfield Festival na New England Recreation

Konsultacje społeczne potrwają do 8 sierpnia.

Po ich zakończeniu, a także po ostatecznym zatwierdzeniu projektu na szczeblu rządowym, inicjatywa zostanie sfinansowana ze środków Towns Fund (2.5 mln funtów), funduszy Department for Levelling Up oraz Housing and Communities (DLUHC), pieniędzy płynących z Peterborough City Council i kilku innych źródeł.

Przebudowa Lincoln Road - opcja nr 1

remont przebudowa lincoln road peterborough urzad polacy strona ogloszenia polonia opcja 1

 

Przebudowa Lincoln Road - opcja nr 2

remont przebudowa lincoln road peterborough urzad polacy strona ogloszenia polonia opcja 2

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
ABC