1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 12.7.2024
   accidentZigZag-Baner 
polbud OMEGA POPRAWIONE  
 SHA baner  

Kwarantanna dla przyjezdnych w UK

kwarantanna uk koronawirus przyjezdniOd 8 czerwca brytyjski rząd wprowadza nowe środki bezpieczeństwa w stosunku do osób przybywających do Wielkiej Brytanii, mające na celu uchronienie kraju przed drugą falą epidemii koronawirusa. W praktyce oznacza to m.in. 14-dniową, obowiązkową kwarantannę dla prawie wszystkich osób, chcących przekroczyć granicę UK.

 Przyjezdni zostaną poproszeni przez służbę graniczną o wypełnienie formularza, w którym należy podać szczegóły podróży, adres oraz dane kontaktowe.

Przez okres dwóch tygodni samoizolacji, owe osoby muszą przyszykować się na możliwość kontroli – służby mogą wyrywkowo sprawdzić, czy przebywają pod wskazanym w kwestionariuszu adresem i czy stosują się do zaleceń.

Złamanie zasad kwarantanny może skutkować karą finansową w wysokości £1000. Kara 100 funtów grozi natomiast za niewypełnienie formularza.

Służby graniczne otrzymały również uprawnienia do odmowy wjazdu do UK tym osobom, które nie są brytyjskimi obywatelami i rezydentami, a które odmówią zastosowania się do nowych zasad. "Usunięcie z kraju" ma być ostatecznym działaniem wobec obcokrajowców, jeśli naruszą oni wytyczne podczas samoizolacji.

Po uzupełnieniu formularza, przyjezdni powinni udać się we wskazane w dokumentacji miejsce pobytu, korzystając w tym celu z transportu prywatnego, np. z własnego auta. Dwutygodniowa izolacja będzie dla nich oznaczać ciągłe przebywanie pod jednym adresem, brak wizyt ze strony rodziny i przyjaciół (chyba, że dostarczają oni niezbędną do życia pomoc), niewychodzenie do pracy, szkoły, miejsc publicznych oraz sklepów czy niekorzystanie z publicznego transportu i taksówek. Po jej zakończeniu, trzeba będzie stosować się do rządowych wytycznych o dystansowaniu społecznym.

Kwarantannę przybywający do UK powinni odbyć w odpowiednich miejscach, np. w domu swoim czy należącym do rodziny lub przyjaciół albo w hotelu. Jeśli jest to niemożliwe, rząd zapewni stosowne zastępcze miejsce do izolacji.

Obowiązkowemu odosobnieniu nie zostaną poddani:
- przewoźnicy i pracownicy transportu, aby nie utrudniać dostarczania towarów do kraju;
- pracownicy medyczni, którzy przybywają, by pomóc w walce z koronawirusem;
- sezonowi pracownicy rolni, którzy mogą odbyć izolację w miejscu pracy, np. w gospodarstwie rolnym;
- przyjezdni z Irlandii, Wysp Normandzkich czy z Wyspy Man.

kwarantanna uk koronawirus przyjezdni slider

Fot.: 14-dniowa kwarantanna dla prawie wszystkich przyjeżdżających do UK od 8 czerwca

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
ABC