1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 25.5.2024
   accidentZigZag-Baner 
polbud OMEGA POPRAWIONE  
 SHA baner  

Heritage Open Days 2018

heritage open days peterboroughBezpłatny dostęp do historycznych miejsc i zabytków, do których wstęp jest zazwyczaj płatny lub ograniczony dla gości – oto istota zbliżających się Heritage Open Days. Wszystko po to, aby mieszkańcy w całym kraju mogli zapoznać się z szeroko pojętym brytyjskim dziedzictwem i skarbami architektury. Jakie miejsca będzie można odwiedzić w tym roku w Peterborough oraz okolicach?

Nosowska na Wyspach

katarzyna nosowska ukUwaga, uwaga – Katarzyna Nosowska przybywa do UK, aby zaprezentować nam tłuste bity ze swojego najnowszego wydawnictwa. Tak, dobrze przeczytaliście; „tłuste bity” ponieważ wokalista postanowiła wdać się w romans z brzmieniami zgoła innymi niż te, do których przyzwyczaiła nas wraz z Hey. Teraz przyszedł czas na m.in. na elektronikę oraz odmieniony image. To trzeba zobaczyć i tego trzeba posłuchać, zatem zapraszamy!

Burghley Film Festival 2016

burghley film festival 2016Dzisiaj rozpoczyna się największe filmowe wydarzenie w naszym regionie. Burghley Film Festival daje widzom szansę na zobaczenie popularnych pozycji filmowych oraz bajek w formie kina pod chmurką, w otoczeniu przepięknej, renesansowej posiadłości. W programie m.in.: "Gwiezdne Wojny: Przebudzenie mocy", bajka "W głowie się nie mieści" czy też najnowsza część Mission Impossible.

Niezwykła instalacja w Queensgate

sky of poppies peterborough 1"Niebo maków" to instalacja artystyczna, upamiętniająca setną rocznicę bitwy nad Sommą. Do połowy listopada można ją oglądać przy North Square, w centrum handlowym Queensgate w Peterborough. Jeżeli tylko, jak sama nazwa kompozycji wskazuje, spojrzycie do góry. Wtedy zobaczycie ponad tysiąc ręcznie wykonanych z filcu maków, przywieszonych do sufitu i trzeba przyznać, że jest to widok niezwykły.

Kinoteka - festiwal polskich filmów

kinoteka londyn„11 minut” Jerzego Skolimowskiego, „Anatomia zła” Jacka Bromskiego czy „Moje córki krowy” Kingi Dębskiej – to tylko część filmów, które widzowie zobaczą w ramach 14. Festiwalu Filmów Polskich Kinoteka w Londynie. Wydarzenie rozpocznie się w nadchodzący piątek i potrwa do 28 kwietnia.

Peterborough świętuje Heritage Open Days 2015

heritage open days peterboroughBezpłatny dostęp do historycznych miejsc i zabytków, do których wstęp jest zazwyczaj płatny lub ograniczony dla gości – oto istota zbliżających się Heritage Open Days. Wszystko po to, aby mieszkańcy w całym kraju mogli zapoznać się z szeroko pojętym dziedzictwem i skarbami architektury. Jakie miejsca będzie można odwiedzić w Peterborough?

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
ABC