1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 6.12.2022
   accidentZigZag-Baner 
polbud OMEGA POPRAWIONE  
 SHA baner  

Cambs Open Space - poznaj najlepsze tereny!

cambs open space mapa peterborough polacy ogloszenia wydarzeniaW sam raz na okres wiosenno-letni uruchomiona została nowa mapa, która prezentuje najlepszą dwusetkę terenów zielonych w Peterborough i całym hrabstwie. Dzięki inicjatywie możemy zaplanować wycieczki piesze i rowerowe, odwiedzić różne atrakcje oraz wziąć udział w wielu wydarzeniach, toczących się głównie na świeżym powietrzu.

Mapa The Cambs Open Space jest najważniejszym punktem w kampanii #LetsGetOutdoors, zachęcającej mieszkańców naszego miasta oraz całego regionu do korzystania z dobrodziejstw lokalnej przyrody. Czas pandemii spowodował, że odkryliśmy korzyści przebywania poza domem, między innymi na łonie natury, co potwierdziło aż 43% ankietowanych w badaniu przeprowadzonym na zlecenie Natural England.

Mapa jest dostępna na stronie Cambs Open Space [klik]. Każdy uwzględniony na niej teren i park posiada swoją własną stronę informacyjną, gdzie przeczytać można o godzinach wstępu oraz takich udogodnieniach, jak parking, place zabaw czy siłownie na świeżym powietrzu.

Strona przedstawia również aktualną listę wydarzeń, odbywających się we wszystkich lokalizacjach, np. biegi terenowe, aktywności sportowe, spotkania z poezją czy spacery na łonie natury.

A skoro już o nich mowa - warto zajrzeć do zakładki “Resources”, gdzie znajdują się gotowe i bardzo dobrze opisane trasy piesze m.in. w East Cambridgeshire District czy Huntingdonshire.

Mapa ukazuje kilka interesujących miejsc w Peterborough. Oprócz znanych i lubianych, np. Bretton Park, Embankment czy Central Park, poznamy również Holywell Ponds czy też były obszar pastwisk, który teraz tworzy piękny Cuckoo’s Hollow.

Pomysłodawcy inicjatywy żywią nadzieję, że takie przedstawienie terenów zielonych zmobilizuje mieszkańców naszego hrabstwa do wyjścia na zewnątrz. Wyjaśniają, że częste przebywanie na świeżym powietrzu prowadzi do lepszego zdrowia, zarówno fizycznego, jak i psychicznego u dorosłych oraz dzieci.

Kampania #LetsGetOutdoors jest wspólnym projektem siedmiu samorządów w Cambridgeshire oraz Local Nature Partnership. Środki na jej sfinansowanie pochodzą z National Lottery Heritage Fund, the National Trust oraz the Ministry of Housing, Communities and Local Government.

cambs open space mapa peterborough polacy ogloszenia wydarzenia slider

Mapa The Cambs Open Space przedstawia 200 najlepszych terenów zielonych i parków w Peterborough i Cambridgeshire (fot.: COS)

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
ABC