1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 22.9.2021
   accidentZigZag-Baner pierogarnia banner 2021 
polbud OMEGA POPRAWIONE  
 SHA baner  

Tesco zamyka konta klientów

tesco bank uk zamykanie kontJeśli posiadacie swoje konto osobiste w banku Tesco, to musicie przyszykować się na kluczowe zmiany już od listopada tego roku. Ze względu na słabe zainteresowanie produktem, bank postanowił zamknąć wszystkie obecne konta. Szacuje się, że taki ruch bezpośrednio dotknie około 213,000 posiadaczy rachunków w Tesco Bank.

Rekrutacja do szkół w Peterborough

zapisy szkola peterborough 2020Okres świąteczny to dobry moment dla rodziców dzieci urodzonych między 1 września 2016 a 31 sierpnia 2017 na dopełnienie obowiązku zapisu swoich pociech do Reception czyli do zerówki przed szkołą podstawową, zaczynającej się we wrześniu 2021 roku. Termin wysłania aplikacji mija w piątek, 15 stycznia.

Dodatkowy Bank Holiday w 2022

bank holiday jubileusz krolowa ukW roku 2022 minie siedemdziesiąt lat od momentu wstąpienia królowej Elżbiety II na brytyjski tron. Z okazji platynowego jubileuszu na Wyspach odbędzie się huczne świętowanie na cześć królowej. Potrwa ono aż cztery doby, a to ze względu na otrzymany w prezencie dzień wolny czyli dodatkowy Bank Holiday.

Nowy zakaz spotkań w UK

zakaz spotkan koronawirus uk peterborough bedford 1Ostry wzrost zachorowań na koronawirusa skłonił brytyjski rząd do wprowadzenia nowego obostrzenia w Anglii. Tym razem, od poniedziałku (14 września), zakazane zostanie spotykanie się w grupach liczących więcej niż sześć osób. Ci, którzy nie zastosują się do nowej zasady, mogą spodziewać się kary.

Stamp Duty – wakacje podatkowe

stamp duty wakacje podatkowe koronawirus 1Rząd przygotował kolejną formę pomocy finansowej w dobie epidemii koronawirusa. Do dnia 31 marca 2021 roku, nie zapłacimy podatku Stamp Duty przy zakupie nieruchomości w Anglii oraz w Irlandii Północnej, wartej £500,000 lub mniej, która będzie naszym głównym domem. Wakacje podatkowe mają ożywić rynek nieruchomości i wesprzeć kupujących.

Kwarantanna dla przyjezdnych w UK

kwarantanna uk koronawirus przyjezdniOd 8 czerwca brytyjski rząd wprowadza nowe środki bezpieczeństwa w stosunku do osób przybywających do Wielkiej Brytanii, mające na celu uchronienie kraju przed drugą falą epidemii koronawirusa. W praktyce oznacza to m.in. 14-dniową, obowiązkową kwarantannę dla prawie wszystkich osób, chcących przekroczyć granicę UK.

Koronawirus - zapytaj eksperta

koronawirus pytaniaKoronawirus sieje postrach nie tylko w sferze zdrowotnej. Zastanawiamy się, co stanie się z naszą pracą, dochodami, firmami, podatkami i ogólną sytuacją finansową. We współpracy z centrum usług doradczo-finansowych TemidaHelp4U Ltd w Peterborough czekamy na Wasze pytania w tym temacie – odpowiedzi, które przeczytacie poniżej, udziela Ewelina Bator.

Lockdown – lista zamkniętych sklepów w UK

lockdown uk peterborough sklepy sliderW dniu 23 marca brytyjski rząd podjął dalsze kroki, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa w UK. Jedną z decyzji jest zamknięcie wszystkich sklepów i lokali, które sprzedają klientom produkty oraz usługi postrzegane jako "zbędne". Oferowanie jedzenia na wynos oraz z dostawą jest dozwolone, podobnie jak handel online, usługi pocztowe oraz kurierskie – co jeszcze?

Polska pomoc w Accident Solutions

accident solutions peterborough odszkodowaniaCzęsto osoby, które uległy wypadkowi w UK pozostawione są bez pomocy i same muszą prowadzić negocjacje z firmami ubezpieczeniowymi, co w wiąże się z ogromnym stresem oraz nieporozumieniami związanymi z nieznajomością przepisów lub języka. Firmy ubezpieczeniowe często dążą do minimalizowania swoich kosztów i nie dbają o interes poszkodowanego.

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
ABC