1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 23.6.2021
   accidentZigZag-Baner pierogarnia banner 2021 
polbudaston new OMEGA POPRAWIONE  dor jan 170x200 flagi
 SHA baner  

Rekrutacja do szkół w Peterborough

zapisy szkola peterborough 2020Okres świąteczny to dobry moment dla rodziców dzieci urodzonych między 1 września 2016 a 31 sierpnia 2017 na dopełnienie obowiązku zapisu swoich pociech do Reception czyli do zerówki przed szkołą podstawową, zaczynającej się we wrześniu 2021 roku. Termin wysłania aplikacji mija w piątek, 15 stycznia.

Dodatkowy Bank Holiday w 2022

bank holiday jubileusz krolowa ukW roku 2022 minie siedemdziesiąt lat od momentu wstąpienia królowej Elżbiety II na brytyjski tron. Z okazji platynowego jubileuszu na Wyspach odbędzie się huczne świętowanie na cześć królowej. Potrwa ono aż cztery doby, a to ze względu na otrzymany w prezencie dzień wolny czyli dodatkowy Bank Holiday.

Nowy zakaz spotkań w UK

zakaz spotkan koronawirus uk peterborough bedford 1Ostry wzrost zachorowań na koronawirusa skłonił brytyjski rząd do wprowadzenia nowego obostrzenia w Anglii. Tym razem, od poniedziałku (14 września), zakazane zostanie spotykanie się w grupach liczących więcej niż sześć osób. Ci, którzy nie zastosują się do nowej zasady, mogą spodziewać się kary.

Stamp Duty – wakacje podatkowe

stamp duty wakacje podatkowe koronawirus 1Rząd przygotował kolejną formę pomocy finansowej w dobie epidemii koronawirusa. Do dnia 31 marca 2021 roku, nie zapłacimy podatku Stamp Duty przy zakupie nieruchomości w Anglii oraz w Irlandii Północnej, wartej £500,000 lub mniej, która będzie naszym głównym domem. Wakacje podatkowe mają ożywić rynek nieruchomości i wesprzeć kupujących.

Kwarantanna dla przyjezdnych w UK

kwarantanna uk koronawirus przyjezdniOd 8 czerwca brytyjski rząd wprowadza nowe środki bezpieczeństwa w stosunku do osób przybywających do Wielkiej Brytanii, mające na celu uchronienie kraju przed drugą falą epidemii koronawirusa. W praktyce oznacza to m.in. 14-dniową, obowiązkową kwarantannę dla prawie wszystkich osób, chcących przekroczyć granicę UK.

Koronawirus - zapytaj eksperta

koronawirus pytaniaKoronawirus sieje postrach nie tylko w sferze zdrowotnej. Zastanawiamy się, co stanie się z naszą pracą, dochodami, firmami, podatkami i ogólną sytuacją finansową. We współpracy z centrum usług doradczo-finansowych TemidaHelp4U Ltd w Peterborough czekamy na Wasze pytania w tym temacie – odpowiedzi, które przeczytacie poniżej, udziela Ewelina Bator.

Lockdown – lista zamkniętych sklepów w UK

lockdown uk peterborough sklepy sliderW dniu 23 marca brytyjski rząd podjął dalsze kroki, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa w UK. Jedną z decyzji jest zamknięcie wszystkich sklepów i lokali, które sprzedają klientom produkty oraz usługi postrzegane jako "zbędne". Oferowanie jedzenia na wynos oraz z dostawą jest dozwolone, podobnie jak handel online, usługi pocztowe oraz kurierskie – co jeszcze?

Polska pomoc w Accident Solutions

accident solutions peterborough odszkodowaniaCzęsto osoby, które uległy wypadkowi w UK pozostawione są bez pomocy i same muszą prowadzić negocjacje z firmami ubezpieczeniowymi, co w wiąże się z ogromnym stresem oraz nieporozumieniami związanymi z nieznajomością przepisów lub języka. Firmy ubezpieczeniowe często dążą do minimalizowania swoich kosztów i nie dbają o interes poszkodowanego.

Okiem psychologa: bullying

bullying psycholog peterboroughDrodzy Czytelnicy, witam Was serdecznie w kolejnej odsłonie „Okiem psychologa”. Cieszę się, iż pierwszy artykuł spotkał się z tak ogromnym zainteresowaniem! A więc nie próżnujemy i działamy dalej, zwłaszcza że dziś weźmiemy na tapetę sprawę ważną i niezwykle aktualną.

PROMOWANE OGŁOSZENIA:

 astonnew

ABC