1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 25.5.2024
   accidentZigZag-Baner 
polbud OMEGA POPRAWIONE  
 SHA baner  

Bank holiday na pogrzeb królowej

bank holiday pogrzeb krolowa elzbieta II peterborough bedford luton olacy poloia strona prtalogloszenaW poniedziałek, 19 września, odbędzie się pogrzeb królowej Elżbiety II, która zmarła w ubiegły czwartek w szkockim Balmoral. Ten dzień, który oficjalnie zakończy okres żałoby narodowej, został ogłoszony dniem wolnym od pracy i nauki. Ustanowienie bank holiday to jedna z pierwszych decyzji podjętych przez nowego monarchę Zjednoczonego Królestwa; króla Karola III.

Cambs Open Space - poznaj najlepsze tereny!

cambs open space mapa peterborough polacy ogloszenia wydarzeniaW sam raz na okres wiosenno-letni uruchomiona została nowa mapa, która prezentuje najlepszą dwusetkę terenów zielonych w Peterborough i całym hrabstwie. Dzięki inicjatywie możemy zaplanować wycieczki piesze i rowerowe, odwiedzić różne atrakcje oraz wziąć udział w wielu wydarzeniach, toczących się głównie na świeżym powietrzu.

Zmiany prawne w UK w 2022

zmiany prawo 2017Nowy rok w Wielkiej Brytanii przynosi wiele zmian w prawie oraz nowe regulacje, które dotyczą codziennego życia każdego mieszkańca Wysp. Wybraliśmy i opisaliśmy dla Was osiem najważniejszych. Okazuje się, że musimy się szykować między innymi na zmiany w finansach i tym samym w naszych portfelach czy na zaostrzenie przepisów w kodeksie ruchu drogowego.

Tesco zamyka konta klientów

tesco bank uk zamykanie kontJeśli posiadacie swoje konto osobiste w banku Tesco, to musicie przyszykować się na kluczowe zmiany już od listopada tego roku. Ze względu na słabe zainteresowanie produktem, bank postanowił zamknąć wszystkie obecne konta. Szacuje się, że taki ruch bezpośrednio dotknie około 213,000 posiadaczy rachunków w Tesco Bank.

Rekrutacja do szkół w Peterborough

zapisy szkola peterborough 2020Okres świąteczny to dobry moment dla rodziców dzieci urodzonych między 1 września 2016 a 31 sierpnia 2017 na dopełnienie obowiązku zapisu swoich pociech do Reception czyli do zerówki przed szkołą podstawową, zaczynającej się we wrześniu 2021 roku. Termin wysłania aplikacji mija w piątek, 15 stycznia.

Dodatkowy Bank Holiday w 2022

bank holiday jubileusz krolowa ukW roku 2022 minie siedemdziesiąt lat od momentu wstąpienia królowej Elżbiety II na brytyjski tron. Z okazji platynowego jubileuszu na Wyspach odbędzie się huczne świętowanie na cześć królowej. Potrwa ono aż cztery doby, a to ze względu na otrzymany w prezencie dzień wolny czyli dodatkowy Bank Holiday.

Nowy zakaz spotkań w UK

zakaz spotkan koronawirus uk peterborough bedford 1Ostry wzrost zachorowań na koronawirusa skłonił brytyjski rząd do wprowadzenia nowego obostrzenia w Anglii. Tym razem, od poniedziałku (14 września), zakazane zostanie spotykanie się w grupach liczących więcej niż sześć osób. Ci, którzy nie zastosują się do nowej zasady, mogą spodziewać się kary.

Stamp Duty – wakacje podatkowe

stamp duty wakacje podatkowe koronawirus 1Rząd przygotował kolejną formę pomocy finansowej w dobie epidemii koronawirusa. Do dnia 31 marca 2021 roku, nie zapłacimy podatku Stamp Duty przy zakupie nieruchomości w Anglii oraz w Irlandii Północnej, wartej £500,000 lub mniej, która będzie naszym głównym domem. Wakacje podatkowe mają ożywić rynek nieruchomości i wesprzeć kupujących.

Kwarantanna dla przyjezdnych w UK

kwarantanna uk koronawirus przyjezdniOd 8 czerwca brytyjski rząd wprowadza nowe środki bezpieczeństwa w stosunku do osób przybywających do Wielkiej Brytanii, mające na celu uchronienie kraju przed drugą falą epidemii koronawirusa. W praktyce oznacza to m.in. 14-dniową, obowiązkową kwarantannę dla prawie wszystkich osób, chcących przekroczyć granicę UK.

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
ABC