1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 1.7.2022
   accidentZigZag-Baner 
polbud OMEGA POPRAWIONE  
 SHA baner  

Koronawirus - zapytaj eksperta

koronawirus pytaniaKoronawirus sieje postrach nie tylko w sferze zdrowotnej. Zastanawiamy się, co stanie się z naszą pracą, dochodami, firmami, podatkami i ogólną sytuacją finansową. We współpracy z centrum usług doradczo-finansowych TemidaHelp4U Ltd w Peterborough czekamy na Wasze pytania w tym temacie – odpowiedzi, które przeczytacie poniżej, udziela Ewelina Bator.

 

 

 

Witam. Z powodu coronavirus nie mogę pracować w swojej pracy tzn pracują u mnie teraz tylko kontraktowi. Ja jestem pracownikiem agencyjnym. Czy powinnam składać o zasiłek dla bezrobotnych? Czy należą mi się jakieś pieniądze od pracodawcy? Tydzień już nie pracuje. A w tym temacie jestem zielona.. Proszę o odpowiedź.

Witam! Jeżeli straciło się pracę z powodu aktualnej sytuacji, polecam jak najszybciej złożyć wniosek o Universal Credit. Zasiłek ten pomoże nam w pokryciu podstawowych kosztów, w zależności od naszych okoliczności. Poniżej link https://www.gov.uk/apply-universal-credit . Chciałabym przypomnieć, iż można poprosić landlorda lub agencje o tymczasowe zawieszenie czynszu na 3 miesiące. W razie problemów ze złożeniem wniosku, zapraszam do biura.Dzień dobry mam pytanie mąż w związku z sytuacja pandemii jako że pracuje przez agencje pracy został na czas 3 tygodni odesłany do domu ja z kolei jestem na zasiłku maternity.. 
Czy możemy starać się o jakiś zasiłek czy inną pomoc bo jedynymi środkami do życia jakie mamy to moje maternity co 2 tygodnie(?) Dziękuję z góry i pozdrawiam ?

Witam! Oczywiście, że możecie. Proponowałabym aplikować o popularny Universal Credit, który pozwoli wam płacić czynsz, a także mam nadzieje, zaspokoić podstawowe potrzeby. Pragnę zwrócić uwagę, ze macierzyńskie może obniżyć wysokość Universal Credit, jeżeli jest płacone przez DWP. Przypominam, że od 6.4.20 Universal Credit ma zostać podniesiony o £1040 w skali roku, co daje nam £86 extra każdego miesiąca. Musiałabym wiedzieć więcej szczegolow, aby móc wyliczyć dla was dokładną kwotę miesięczną. Pozdrawiam.

 Mam pytanie. Jeżeli się boję chodzić do pracy z powodu choroby przewlekłej tak, jak ciężka operacja na serce, czy mogę chodzić do pracy i czy jakieś pieniądze mi się należą od pracodawcy? Muszę to mieć udokumentowane?

W przypadku naszego stanu zdrowia i przewlekłych chorób z nim związanych, polecałabym zapoznać się z poniższym linkiem: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2941660535880289&id=100001091145822
Jeżeli jest się na liście osób podwyższonego ryzyka, mamy prawo do 12-tygodniowej kwarantanny. Niestety, pieniadze jakie nam przysługują to Statutory Sick Pay (tak zwane rządowe chorobowe), wynoszące zaledwie £94 tygodniowo. Zdaję sobie sprawę, iż jest to niska kwota - w tym przypadku należy aplikować o dodatkowe zasiłki. Oczywiście, możemy również zgłosić się do lekarza GP z informacją o słabym stanie zdrowia. Lekarz powinien nam wysłać na e-mail zwolnienie z pracy, zwane sick note. Zgodnie z nowymi zasadami, będzie ono płatne od pierwszego dnia choroby.


 

Czy można nie płacić council taxu od kwietnia i zapłacić go później?

W przypadku council tax mamy kilka opcji. Możemy poprosić o rozłożenie opłat z 10 na 12 miesięcy. Kolejną opcją jest aplikowanie o council tax support. Ostatnią - zadzwonienie do City Council i przedstawienie indywidualnej sytuacji, która pozwoli nam na wynegocjowanie najlepszego rozwiązania. Przy tej ostatniej zapraszam do biura. Jak mam odwołać zapłacone w całości wakacje w Hiszpanii w czerwcu i odzyskać pełną kwotę?


Aby odpowiedzieć na to pytanie, trzeba przede wszystkim przejrzeć umowę z biurem podróży. Z doświadczenia wiem, iż częstokroć takie firmy są zabezpieczone i w przypadku sytuacji, na które żadna strona nie ma wpływu - kataklizmy, firma taka nie bierze na siebie odpowiedzialności i nie zwraca poniesionych kosztów, lub zwraca mały procent. Zapraszam do biura z umową lub kontakt na firmowym Facebooku.Posiadam kartę kredytową w Barclay, czy mogę liczyć na przesunięcie spłaty o kilka miesięcy?


Tak, oczywiście, można poprosić o odroczenie spłaty kredytu na 3 miesiące. Należy skontaktować się z bankiem telefonicznie lub online. Proponowałabym od razu zapoznać się z warunkami spłaty.Mam taką sytuację. Boję się chodzić do pracy przez wirusa. Szef nie chce dac mi wolnego. Jeśli sie zarażę w pracy to czy należy mi się odszkodowanie.


Proponuję wejść na stronę https://www.gov.uk/government/publications/further-businesses-and-premises-to-close i sprawdzić, czy rodzaj biznesu pracodawcy jest na liście firm, które mogą być nadal aktywne. Sprawę o odszkodowanie można złożyć, jeżeli doznaliśmy stałego uszczerbku na zdrowiu. Proponowałabym przekazać pracodawcy informacje, że miało się kontakt z osobą, która została wysłana na 14-dniową kwarantannę.Dzień dobry, potrzebuję porady odnośnie sytuacji z koronawirusem. Dałem miesięczne wypowiedzenie w mojej pracy przed epidemią. Zostały mi dwa tygodnie, ale nowa firma teraz raczej mnie nie przyjmie. Czy mogę cofnąć wypowiedzenie i wrócić do starej pracy? Proszę o pomoc. Dariusz


Z cofnięciem wypowiedzenia będzie bardzo ciężko. To zależy tylko od indywidualnego podejścia pracodawcy. Obawiam się, iż w takiej sytuacji zostaje tylko jak najszybciej aplikować o zasiłek.


 

temida help

   

   Masz pytanie? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a odpowie na nie Ewelina Bator
   z centrum usług doradczo-finansowych TemidaHelp4U Ltd w Peterborough.

 

 

koronawirus pytania slider

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
ABC