1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 25.5.2024
   accidentZigZag-Baner 
polbud OMEGA POPRAWIONE  
 SHA baner  

Family Film Club w Peterborough

auta 3 nowy peterboroughBilety, popcorn, napoje, okulary 3D... wyjście do kina z dziećmi może być dość drogą imprezą. Całe szczęście z odsieczą przychodzi Key Theatre. Dzięki pomysłowi na Family Film Club, całe rodziny mogą oglądać najnowsze produkcje filmowe za jedyne £3 od osoby!

Dzień otwarty w przedszkolu Belsize

belsize peterborough 2017 logoZapraszamy wszystkich rodziców, którzy mają dzieci w wieku od 2 do 5 lat, na dzień otwarty, organizowany przez Belsize Day Nursery – przedszkole z polskimi opiekunkami w Peterborough. Wydarzenie, wypełnione licznymi atrakcjami dla najmłodszych, odbędzie się w niedzielę, 23 czerwca, w godzinach 13:00 – 15:00.

Najpopularniejsze imiona roku 2016

dzieci peterborough 1Znana jest już lista najchętniej wybieranych imion dla noworodków w Peterborough w roku 2016. Według zestawienia, opublikowanego przez miejski urząd stanu cywilnego, wśród rodziców królowało nowe ulubione imię dla dziewczynki (w porównaniu do roku ubiegłego). U chłopców obyło się bez zmian w czołówce. Całą czterdziestkę przedstawiamy poniżej:

Dzień Matki w Peterborough

dzien matki peterboroughPolskie święto wszystkich mam wypada co prawda dopiero 26 maja, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby Dzień Matki świętować po angielsku czyli w najbliższą niedzielę, 6 marca. Przed Wami kilka różnych propozycji dla mam, babć i całych rodzin, z których można skorzystać w Peterborough i okolicach.

 

Dzieci kochają disco! Zabierz swoje do klubu Halo w Peterborough

baby loves disco peterboroughBaby Loves Disco to dyskoteka, odbywająca się za dnia, dla rodziców z dziećmi w wieku od 0 do 6 lat. Dobry przekrój muzyczny kawałków z lat 70., 80, 90. i tych bardziej współczesnych gwarantuje prawdziwy, profesjonalny DJ klubowy. A wszystko w przyjaznej dla ucha maluszków głośności. Cała rodzina może więc udać się na parkiet, aby poszaleć w rytm ulubionych utworów.

Shared parental leave – nowe prawo dotyczące urlopu dla świeżo upieczonych rodziców w UK

urlop rodzicielski ukRodzice, którym potomstwo urodzi się po 5 kwietnia 2015 roku, będą mogli kontrolować oraz dzielić się urlopem rodzicielskim według wprowadzonych właśnie nowych zasad. Prawo dotyczy również par adoptujących dzieci. Szacuje się, że z udogodnienia, które pozwoli mamom i tatom na rozporządzanie oraz dzielenie się 50 tygodniami urlopu i 37 tygodniami płacy, skorzysta około 285,000 pracujących par rocznie. Jak działa nowy schemat?

Nowe przedszkole w Peterborough już otwarte!

belsize peterborough logoJuż wcześniej informowaliśmy na naszej stronie o planach, a dziś możemy oficjalnie potwierdzić, że Peterborough wzbogaciło się o kolejne przedszkole z polskimi opiekunkami. To Belsize Day Nursery, mieszczące się w Belsize Community Centre przy Celta Road (PE2 9JA). Drzwi placówki otwarte są dla dzieci w wieku 2-5 lat – najbliżej będą miały te z dzielnic Fletton i Woodston, ale przedszkole z chęcią przyjmie najmłodszych również z innych rejonów miasta.

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
ABC