1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 1.3.2021
   accidentZigZag-Baner pierogarnia banner 2021 
polbudaston new OMEGA POPRAWIONE   
 SHA baner  

Trzeci lockdown – ważne informacje

trzy alerty koronawirus ukPremier Boris Johnson ogłosił we wczorajszym orędziu kolejny narodowy lockdown i poinstruował wszystkich, aby w miarę możliwości pozostali w swoich domach, podobnie jak w marcu zeszłego roku. Rządowa decyzja spowodowana jest gwałtownym wzrostem zakażeń koronawirusem oraz coraz większą liczbą pacjentów, przyjmowanych do szpitali z powodu COVID-19. Co możemy i nie możemy robić w związku z nowymi obostrzeniami?

Plan awaryjny dla szkół w Anglii

szkoly srednie anglia koronawirusW obliczu coraz szybciej rozprzestrzeniającej się fali zakażeń koronawirusem w kraju, do której przyczynia się nowa mutacja SARS-CoV-2, rząd zadecydował, że od 31 grudnia blisko 78% mieszkańców zostanie objętych największymi restrykcjami w ramach Tier 4. Postanowiono również, że setki tysięcy uczniów szkół średnich rozpocznie kolejny semestr z opóźnieniem.

Szczepienia przeciw COVID-19 w przychodniach w Peterborough

szczepionka covid koronawirus peterboroughSzczepienia przeciwko COVID-19 rozpoczną się jeszcze w tym tygodniu w kilku przychodniach na terenie naszego miasta i w jego najbliższej okolicy. Wszystko w ramach największego dotychczas programu szczepień w historii NHS. Pierwsze punkty szczepień zostały wybrane przez Cambridgeshire and Peterborough Clinical Commissioning Group (CCG).

Prognoza śniegu i lodu dla Peterborough

snieg 2020 peterboroughCzy czekają nas opady śniegu na koniec 2020 roku? Według synoptyków z Met Office taki rozwój sytuacji jest bardzo możliwy. Biuro wystosowało żółty alert pogodowy, obejmujący między innymi Peterborough oraz przewidujący dwudniową zimową aurę, z oblodzeniem i śniegiem.

Peterborough pilnie przeniesione do Tier 4

koronawirus bedford peterborough tier 4Peterborough w Tier 4 od jutra czyli od niedzieli, 20 grudnia! Nasze miasto w pilnym trybie przejdzie do nowo utworzonej Tier 4 czyli strefy z największymi restrykcjami, związanymi z epidemią koronawirusa. Zmienią się także zasady dotyczące spędzania świąt Bożego Narodzenia oraz podróżowania.

Peterborough w Tier 3

trzy alerty koronawirus ukPocząwszy od soboty, 19 grudnia, nasze miasto znajdzie się w trzeciej, czerwonej strefie zagrożenia epidemiologicznego z najbardziej restrykcyjnymi obostrzeniami. Przenosiny ze strefy Tier 2 to skutek gwałtownie wzrastającej liczby zakażeń koronawirusem w Peterborough. Co ta decyzja oznacza dla mieszkańców i przedsiębiorców?

Świąteczny harmonogram wywozu śmieci

smieci wielkogabarytowe peterborough 1W okresie Bożego Narodzenia mieszkańców Peterborough czekają zmiany w harmonogramie wywozu odpadów. Zaczną one obowiązywać w naszym mieście od poniedziałku, 21 grudnia. Powrót do zwyczajowego terminarza zaplanowany jest natomiast na początek nowego roku.

Przemyt w... paczce chipsów

wiezienie peterboroughPomysłowy nastolatek, który podjął próbę przemytu narkotyków do więzienia w Peterborough, został ukarany wyrokiem w zawieszeniu. Do zdarzenia doszło w lipcu zeszłego roku, kiedy to 19-letni Charlie Bull odwiedził swojego kolegę, przebywającego za kratkami w placówce w naszym mieście.

PROMOWANE OGŁOSZENIA:

 astonnew

ABC