1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 26.11.2020
   accidentZigZag-Baner pierogarnia banner 170x200  
polbudaston knight 170x200 OMEGA POPRAWIONE   
 SHA baner  

Peterborough w Tier 2

trzy alerty koronawirus ukDzisiaj ogłoszono nową listę miast i regionów, które znalazły się w trzech strefach obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa. Nasze miasto i hrabstwo Cambridgeshire od środy, 2 grudnia, funkcjonować będą według zasad ustalonych w strefie Tier 2. Oznacza to m.in.: zakaz spotkań w domach z osobami, z którymi nie mieszkamy czy powrót “reguły sześciu” na zewnątrz.

Koniec lockdownu i nowy plan na zimę

tier system ukTo jest już pewne, bo potwierdzone dzisiaj przez premiera brytyjskiego rządu - drugi lockdown w Anglii zakończy się 2 grudnia. W jego miejsce zostanie wprowadzony “Winter Plan”, w myśl którego kraj podzieli się na strefy. Od przyszłego tygodnia ludzie będą mogli wychodzić z domów w dowolnym celu i spotykać się z innymi na zewnątrz przy zachowaniu “reguły sześciu”.

Wirtualna iluminacja w Peterborough

iluminacja peterborough 2016 sliderW tym roku mieszkańcy Peterborough zostaną wprowadzeni w świąteczny nastrój wirtualną relacją z uruchomienia miejskiej iluminacji. Tym samym tradycji nie stanie się zadość i z uwagi na COVID-19 widzowie nie będą mogli zebrać się oraz bawić na Cathedral Square. Czeka ich za to oglądanie piętnastominutowego, wcześniej nagranego przedstawienia, transmitowanego przy pomocy różnych platform.

Dalsza pomoc finansowa w czasie pandemii

dofinansowanie koronawirus uk sliderDzień 5 listopada jest nie tylko momentem, w którym w życie wchodzą założenia drugiego lockdownu w Anglii - to również czas ogłoszenia przez brytyjski rząd dalszej pomocy finansowej dla firm, przedsiębiorców i obywateli, dotkniętych skutkami epidemii koronawirusa.

Rząd ogłasza lockdown

lockdown koronawirus ukTo, o czym spekulowano od kilku dni, dzisiaj stało się faktem. Z powodu pogarszającej się sytuacji epidemiologicznej, rząd ogłasza kolejny lockdown na terenie Anglii. Potrwa on od północy w czwartek, 5 listopada do środy, 2 grudnia. Premier Johnson jest przekonany, że w ten sposób można uniknąć “tysięcy zgonów dziennie” i zrobić kolejny krok do zwycięstwa nad epidemią.

Koronawirus - trzy poziomy restrykcji

trzy alerty koronawirus ukTrzystopniowy system restrykcji epidemiologicznych, uzależniony od liczby zakażeń koronawirusem w danym regionie Anglii - oto kolejny pomysł brytyjskiego rządu na okiełznanie pandemii. Nowe, w niektórych lokalizacjach bardzo surowe, środki zapobiegawcze zaczną obowiązywać od środy, 14 października.

Koronawirus - nowa lista restrykcji w Anglii

pub koronawirus uk anglia peterborough bedford.pngW odpowiedzi na stale rosnącą liczbę zachorowań na COVID-19 na Wyspach, brytyjski rząd zadecydował o wprowadzeniu nowych obostrzeń, mających pomóc w ochronie epidemiologicznej na terenie Anglii. Ogłoszone restrykcje wpłyną w największym stopniu na funkcjonowanie firm, na sposób naszej pracy oraz bezpieczne spotkania z innymi.

Przeprowadzka Urgent Treatment Centre

urgent treatment centre peterboroughMiejsce, w którym mieszkańcy Peterborough każdego dnia przez przynajmniej 12 godzin, a zatem również i wtedy, gdy przychodnie lekarskie są już zamknięte; mogą pilnie uzyskać pomoc medyczną przy niewielkich obrażeniach i niegroźnych chorobach - może zostać przeniesione z centrum naszego miasta do Peterborough City Hospital.

Powrót do szkół w Peterborough

bezpieczne szkoly peterborough 1Szkoły w naszym mieście są bezpieczne i gotowe na ponowne przyjęcie uczniów w swoje progi - twierdzi Peterborough City Council oraz dodaje, że ów powrót następuje po “roku szkolnym, jakiego jeszcze nie było”. Spotkań z dziećmi i młodzieżą, według urzędu, doczekać nie mogą się również nauczyciele, którzy mają nadzieję, że entuzjazm podzielają uczniowie oraz ich rodzice.

Rekrutacja w AMK Fresh

praca produkcja peterboroughFirma AMK Fresh, zajmująca się dostarczaniem owoców i warzyw do największej sieci supermarketów w UK, poszukuje kandydatów do pracy w swoim nowo otwartym zakładzie w Peterborough Gateway przy Alwalton Hill. Do obsadzenia jest blisko dziewięćdziesiąt stanowisk.

PROMOWANE OGŁOSZENIA:

 

aston knight 273x231
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
ABC