1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 24.9.2022
   accidentZigZag-Baner 
polbud OMEGA POPRAWIONE  
 SHA baner  

Prace przy Nene Parkway

footpath 1a closed kladka most dla pieszych peterborough remont nene parkway polonia polacy strona ogloszeniaJuż jutro, tj. we wtorek, 30 sierpnia, ruszą prace nad wymianą kładki dla pieszych przy Nene Parkway. Zostaną one przeprowadzone w dwóch etapach, a ich koniec nastąpi najprawdopodobniej w lutym 2023 roku. Osoby zwyczajowo lub okazjonalnie korzystające z mostu dla pieszych nad trasą muszą przygotować się na czasowe utrudnienia.

Polak wynajmował domy pod uprawę marihuany

pawel skorupa 1 polak marihuana narkotyki peterborough policja wiezienie wyrok polonia strona ogloszeniaCzłonek zorganizowanej grupy przestępczej, który wynajmował domy od agencji nieruchomości, aby potem uruchamiać w nich uprawy marihuany, został skazany na pięć lat więzienia. Tak się składa, że tym człowiekiem jest nasz rodak; 39-letni Paweł Skorupa, zamieszkały przy Buckthorn Road, w dzielnicy Hampton Hargate w Peterborough.

Nowy chiński bar w Peterborough

oodles peterborough glowny restauracja bar polacy polonia strona ogloszeniaKoncepcja jest prosta. Wybierasz pudełko, dodajesz makaron lub ryż, następnie mięso lub warzywa w sosie, a na koniec jeszcze jedną porcję mięsa albo warzyw. Tak przygotowane boxy, które można ze sobą zabrać do pracy, do domu czy jako posiłek na świeżym powietrzu już od piątku, 5 sierpnia, zaoferuje mieszkańcom Peterborough bar The Oodles, który otwiera się przy Brigde Street.

Czerwony alert dla Peterborough

pogoda peterborough bedford 2020Mamy do czynienia z wyjątkową sytuacją. Po raz pierwszy w Wielkiej Brytanii prognozuje się temperaturę w wysokości 40°C. W związku z tym Met Office wystosowało pierwsze w historii, najwyższe ostrzeżenie o wyjątkowych upałach. Czerwony alert będzie obowiązywać w sporej części kraju - nasze miasto zostało nim również objęte.

Zmiany przy Lincoln Road

remont przebudowa lincoln road peterborough urzad polacy strona ogloszenia polonia opcja glJedną z najbardziej znanych i charakterystycznych ulic w Peterborough czekają zmiany. Lokalny samorząd zabezpieczył odpowiednie środki finansowe i przygotował projekty przebudowy części Lincoln Road, które teraz poddaje pod konsultacje społeczne. Zachęcamy do zapoznania się z planami, do wyrażenia swojej opinii oraz do przekazania swoich pomysłów.

Boris Johnston ustąpił ze stanowiska

premier 1 boris johnson rezygnacja peterborough polacy polonia ogloszenia stronaPotwierdziły się informacje, które od rana elektryzowały opinię publiczną na Wyspach. Premier Boris Johnson wygłosił przed chwilą oświadczenie, w którym zrezygnował z szefowania Partii Konserwatywnej i wyraził chęć ustąpienia z funkcji premiera. Obowiązki pełnić będzie do momentu wyboru nowego lidera Torysów, któremu następnie królowa powierzy misję uformowania kolejnego rządu.

Nowa pizzeria w Peterborough

franco manca peterborough glowny restauracja pizzeria polacy polonia ogloszenia stronaMiłośnicy kuchni włoskiej w Peterborough mogą już odwiedzić nowo otwartą pizzerię, w której od wczoraj przyrządzane są pyszne pizze i inne smakołyki. Pizzeria Franco Manca zaprasza do samego centrum naszego miasta. Mieści się bowiem na rogu Long Causeway i Cathedral Square - w budynku, który kiedyś był zajmowany przez Boots Opticians.

Morderstwo przy Lythemere w Orton Malborne

policja peterborough broadwayDo kolejnej tragedii w Peterborough doszło w środę, 29 czerwca, tuż przed godziną 1 w nocy. Policja otrzymała wezwanie do domu położonego przy Lythemere w Orton Malborne. Na miejscu zastała sześćdziesięcioletniego mężczyznę z ranami na ciele, który niestety nie dawał oznak życia. Służby stwierdziły jego zgon chwilę po przybyciu.

*AKTUALIZACJA* Pomoc w odnalezieniu Alexa

alex fitzjohn peterborough polacy polonia ogloszenia 1Lokalna policja zwraca się z prośbą do mieszkańców Peterborough i okolic o pomoc w odnalezieniu niepełnosprawnego mężczyzny. Alex Fitzjohn jest 26-letnim autystą, który w piątek, 24 czerwca, około godziny 10:00 opuścił centrum handlowe Queensgate i od tego momentu nie powrócił do domu oraz nie skontaktował się z najbliższymi.

Fontanny miejskie znów działają

fontanny miejskie peterborough uk polacy ogloszenia polska stronaNa ten moment mieszkańcy Peterborough musieli trochę poczekać. Po długiej przerwie, w centrum naszego miasta, zostały ponownie uruchomione miejskie fontanny, które przynoszą wszystkim ochłodę oraz cieszą oko w lecie. Będą teraz działać przez kolejne cztery miesiące.

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
ABC