1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 3.4.2020
   accidentZigZag-Baner pierogarnia banner 170x200  
polbudaston knight 170x200 OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Koronawirus - informacje dla Peterborough

koronawirus peterboroughKoronawirus rozprzestrzenia się w Wielkiej Brytanii. Jest już obecny w rejonach sąsiadujących z Peterborough. W naszym mieście nie ma jeszcze powodu do paniki - pojawiają się natomiast informacje związane z koronawirusem, które postanowiliśmy dla Was zebrać w jednym miejscu; właśnie tutaj, na naszej stronie i aktualizować je na bieżąco. 

Perkins zamknięty na trzy tygodnie

perkins koronawirusNie dwa, jak planowano jeszcze kilka dni temu, a trzy tygodnie potrwa przerwa w pracy jednego z największych przedsiębiorstw w Peterborough. Perkins Engines zawiesza działalność ze względu na epidemię koronawirusa, wysyłając tym samym "nieokreśloną" liczbę pracowników produkcji, wynagradzanych według stawek godzinowych, na tzw. furlough leave.

PILNE! Trzytygodniowy lockdown w UK

pilne koronawirus ukPremier UK Boris Johnson w swoim dzisiejszym wieczornym przemówieniu ogłosił "sytuację kryzysową" i zarządził trzytygodniową blokadę w kraju w związku z epidemią koronawirusa, która boleśnie dotyka Wyspy. W trybie natychmiastowym zaczynają obowiązywać nowe wytyczne, do których musimy się wszyscy zastosować. Oto one:

Polacy z zarzutami w sprawie podpaleń

podpalenia peterboroughŁącznie osiem osób zostało aresztowanych w związku z serią podpaleń, do których doszło w naszym mieście kilka dni temu. Wśród nich są również nasi rodacy. Celami zaplanowanych, według policji, ataków stały się pojazdy i nieruchomości w rejonie Eastfield, New England oraz Millfield.

Więzienie dla mordercy z Cromwell Road

andriejus kostiajevas glWięzienie dla Andriejusa Kostiajevasa, który na początku lipca 2019 roku w amoku zamordował swoją żonę w domu przy Cromwell Road w Peterborough. Mężczyzna, który zostawił za sobą, według opinii starszego oficera śledczego lokalnej policji z blisko trzydziestoletnim stażem pracy; "makabryczne miejsce zbrodni" – spędzi za kratkami minimum 28 lat.

Wyrok dla lidera polskiego gangu

sztulc peterboroughPolski handlarz narkotyków z Peterborough, który ukrywał broń pod ogrodowym placem zabaw dla dzieci, został skazany na ponad 14 lat pozbawienia wolności. Wojciecha Sztulca, lat 36, zamieszkałego przy Forrest Drive, służby aresztowały 13 sierpnia w wyniku tajnej operacji, przeprowadzonej przez Eastern Region Special Operations Unit (ERSOU).

Podwyżka podatku przegłosowana

council tax peterborough 2019Radni naszego miasta zaakceptowali wczoraj wieczorem propozycje budżetowe, które pozwolą oszczędzić około 24 milionów funtów w Peterborough. Niestety, jak to zwykle w takich przypadkach bywa, konsekwencje decyzji urzędników odczujemy w naszych portfelach, z których w tym roku wypłynie więcej na rzecz lokalnego podatku od nieruchomości (council tax).

Śmierć przy Lincoln Road

policja cambridgeshire 2020Policja w Peterborough wszczęła śledztwo w związku z wydarzeniem, do którego doszło w niedzielę, 5 stycznia, przy skrzyżowaniu Lincoln Road z Northfield Road. Właśnie tam, w okolicach godziny 20:50, znaleziono mężczyznę, leżącego na ulicy. Pomimo szybkiej pomocy medycznej i przewiezienia do szpitala, mężczyzna nie przeżył – policja zakłada, że w tej sprawie doszło do zabójstwa.

Święta w Peterborough

slswietapeterborough 2019Bez śniegu, za to z deszczem, który kilkakrotnie powodował niemałe zamieszanie w centrum miasta. Z szałem zakupów, w którym jednak mieszkańcy znaleźli chwilę na dobre uczynki i na odnalezienie prawdziwego sensu świąt. Barwnie, ciekawie, smacznie i nastrojowo mijał nam okres przedświąteczny oraz same Boże Narodzenie, co udało się udokumentować na zdjęciach – zebraliśmy dla Was te najciekawsze.

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new

 

aston knight 273x231
KURSY I SZKOLENIA NA MASZYNY BUDOWLANE CPCS – CSCS TAKIE JAK- KOPARKI – WYWROTKI - WALCE – WOZKI TELESKOPOWE – LADOWRKI CPCS – IPAF LUBDRIVER  CPC 35H . SZUKASZ PRACY ? PODNIES SWOJE KWALIFIKACJE I ZACZNIJ ZARABIAC WIECEJ !
ABC