1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 25.5.2024
   accidentZigZag-Baner 
polbud OMEGA POPRAWIONE  
 SHA baner  

Peterborough na weekend #105

pnw gl 105Takim weekendom, jak ten, który właśnie rozpoczyna się w Peterborough, mówimy “tak!”. W sobotę i niedzielę w naszym mieście i okolicach będzie się bardzo dużo działo. Spróbujemy wymienić jednym tchem te wydarzenia, które Wam polecamy: Millfield Festival z kolorowym karnawałem, dzień otwarty w remizie strażackiej, wyścig na wodzie w stylu lat 80., piknik pluszowych misiów i inne. Zapraszamy!

 


Co?

Millfield Festival 2022
Gdzie?
New England Rec, Lincoln Road, Millfield, Peterborough
Kiedy?
Sobota, 6 sierpnia, 12:00-18:00
Za ile?
Wydarzenie bezpłatne
Opis:
Przyszedł czas na kolejną edycję wydarzenia, podczas którego świętuje się to, co najlepsze w dzielnicy Millfield. Rewelacyjny artystyczny festiwal w Peterborough zaoferuje wszystko, co potrzebne do udanego spędzenia weekendowego dnia w naszym mieście. Będzie oczywiście dużo sztuki, przedstawień, artyzmu, a do tego stoiska z jedzeniem i piciem (w tym opcje wegańskie). Nie zabraknie tradycyjnego, karnawałowego przedstawienia, którym w tym roku zajmuje się organizacja Mandinga Arts i na które organizatorzy zapraszają o godzinie 17:00. Z całą pewnością warto zobaczyć też akrobatyczne popisy tanzańskich artystów z grupy The Black Eagles - to o 15:00 i 17:00. Pozostałe informacje o Millfield Festival można odnaleźć tutaj:https://peterboroughpresents.org/millfield-festival-2022/

pnw 392 millfield festival uni peterborough festiwal sztuka zabawa przedstawienia polacy polonia strona ogloszenia

Co?
Dzień otwarty w remizie strażackiej w Dogsthorpe
Gdzie?
Dogsthorpe Fire Station, Dogsthorpe Road, Peterborough
Kiedy?
Sobota, 6 sierpnia, 11:00-15:00
Za ile?
Wydarzenie bezpłatne
Opis:
Dogsthorpe Fire Station otwiera swoje drzwi przed mieszkańcami Peterborough i przyjezdnymi gośćmi, aby wszyscy mogli zobaczyć, na czym polega ekscytująca oraz w większości przypadków – niezwykle trudna i niebezpieczna praca etatowych strażaków. Specjalnie dla zgromadzonej publiczności, strażacy zademonstrują, jak reagują na telefon alarmowy pod numer 999. Pokażą także, w jaki sposób korzystają ze specjalistycznego sprzętu, gdy ratują poszkodowanych w wypadkach samochodowych oraz pomagają zwierzętom w wyjściu z tarapatów. Hitem wydarzenia będzie prezentacja różnych wozów strażackich. Strażacy liczą na to, że podczas wydarzenia uda im się zebrać środki, które zasilą konto organizacji charytatywnych, działających na rzecz ich kolegów z zawodu.

remiza peterborough 14

Co?
Deeping Raft Race
Gdzie?
Market Deeping, Market Deeping, Peterborough PE6
Kiedy?
Niedziela, 7 sierpnia, 10:00-22:00
Za ile?
Wydarzenie jest bezpłatne
Opis:
Zabawny wyścig na wodzie, w którym udział biorą przystrojone tratwy, niczym żywcem wyjęte z lat 80. A do tego stragany handlowe, wesołe miasteczko i wspaniałą rozrywka na głównej ulicy miasteczka. Będzie dużo muzyki i dużo zabawy dla wszystkich.

pnw 393 deeping raft race wyscig tratw polacy polonia peterborough ogloszenia strona portal

Co?
Teddy Bears Picnic
Gdzie?
Sacrewell Farm, Thornhaugh, Peterborough PE8 6HJ
Kiedy?
Sobota i niedziela, 6 i 7 sierpnia, 09:00-16:30
Za ile?
Bilety dla osoby dorosłej od £7.93, bilet dla dziecka (2-15 lat) od £6.23, dzieci poniżej 2. roku życia mają bezpłatny wstęp. Bilety dostępne są tutaj:https://sacrewell.digitickets.co.uk/category/36581
Opis:
Kolejna weekendowa atrakcja dla dzieci. I dla ich ulubionych pluszowych miśków. Zarówno dzieci, jak i misie, zapraszamy do Sacrewell Farm. Należy przygotować się na to, że po całodniowej zabawie najbardziej zmęczone do domów wrócą… misie. Bo to one właśnie zostaną poddane szeregowi przygód i wyczynów. W tajemnicy zdradzimy Wam, że misie, jeśli tylko ładnie się ubiorą lub przebiorą, wezmą udział w fantastycznej paradzie, zagrają w gry i spotkają dużego misia Teda, który mieszka w gospodarstwie. Będzie prawdziwe przyjęcie na plaży, zabawa w Teddy Village, seanse w kinie pod chmurką, artystyczne warsztaty i mnóstwo innych atrakcji. Dorosłych zapewniamy, że również nie będą się nudzić.
Dalsze informacje: https://www.sacrewell.org.uk/events/teddy-bears-picnic-6th-7th-august/

Teddy digitickets 600x600

Co?
Grow It!, Cook It!, Eat It!
Gdzie?
WestRaven Community Cafe and Garden, Hartwell Way, Peterborough, PE3 7LF
Kiedy?
Sobota, 6 sierpnia, 11:00 - 13:00
Za ile?
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny - datki na rzecz organizacji społecznej mile widziane
Opis:
Nie tylko modnie, tanio, ale przede wszystkim zdrowo - od pestki do talerza. Zapraszamy na warsztaty, podczas których dzieci i dorośli dowiedzą się, jak uprawiać własne warzywa, aby następnie przygotować z nich pyszne posiłki.

pnw 385 watsztaty rosliny warzywa peterborough gotowanie polacy polonia strona ogloszenia

Co?
Dinozaury w katedrze
Gdzie?
Peterborough Cathedral, Peterborough PE1 1XS
Kiedy?
Wystawę można zwiedzać każdego dnia do 3 września, o różnych porach
Za ile?
£6.00 bilet dziecięcy, £8.00 bilet dla osoby dorosłej, £25.00 bilet rodzinny - do zarezerwowania na stronie:
https://www.ticketsource.co.uk/cathedral-dinos
Opis:
Po dwóch latach czekania, spowodowanego pandemią, katedra w Peterborough wreszcie stała się gospodarzem niezwykłej wystawy Natural History Museum. Do zobaczenia jest dziewięć ruszających się i wydających dźwięki dinozaurów w różnych rozmiarach, w tym 12-metrowego T.rexa.

pnw 389 t rex dinozaury katedra peterborough wystawa polacy polonia strona portal ogloszenia

 

Redakcja dołożyła wszelkich starań w jak najlepsze przygotowanie powyższego zestawienia - nie odpowiada jednak za ewentualne zmiany w wydarzeniach, ich odwołanie, opóźnienia, braki biletowe czy inne nieprzewidziane zdarzenia. W przypadku pytań lub wątpliwości, prosimy o kontakt z organizatorami danego eventu. Szczególnie polecamy zapoznawać się z polityką organizatorów eventów dotyczącą COVID-19.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
ABC