1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 1.3.2021
   accidentZigZag-Baner pierogarnia banner 2021 
polbudaston new OMEGA POPRAWIONE   
 SHA baner  

Blisko 8 tys. polskich wniosków o settled status w Peterborough

settled status ukOd momentu uruchomienia procedury uzyskania statusu osoby osiedlonej lub statusu tymczasowego, która pozwoli rezydentom pochodzącym z państw Unii Europejskiej na pozostanie w Wielkiej Brytanii po Brexicie, urząd Home Office otrzymał 4,478,800 wniosków o settled status z całego UK. W okresie od 28 sierpnia 2018 do 30 września 2020 roku swoje podania wysłało 37,190 osób w Peterborough.

***AKTUALIZACJA Policja poszukuje Oliwii Siwak

oliwia siwak peterboroughPolicja prosi mieszkańców Peterborough o pomoc w ustaleniu miejsca pobytu 15-letniej Oliwii Siwak. Zaginięcie nastolatki, zamieszkałej w dzielnicy Gunthorpe, zgłoszono w Boże Narodzenie, około godziny 19:00. Dzień później o 16:00 widziano Oliwię po raz ostatni dzięki nagraniu z kamery CCTV przy Welland Road.

Pierogarnia - zamówienia online

pierogarnia peterborough pierogi swieta 1W trakcie drugiego lockdownu restauracja Pierogarnia przy Winslow Road w Peterborough bynajmniej nie zwalnia tempa pracy. I chociaż nie może tradycyjnie ugościć smakoszy w swoim wnętrzu, wydaje przepyszne pierogi i inne dania na wynos oraz dostarcza je pod wskazany adres. Przedstawia również swoje menu świąteczne i zaprasza do składania zamówień online.

Miejsca dla maluchów w Zig Zag

zig zag ofsted 2Dobra wiadomość dla rodziców dzieci w wieku od sześciu tygodni do trzech lat. Zig Zag Day Nursery; przedszkole z polskimi opiekunkami i doskonałą oceną od Ofsted, mieszczące się przy Bourges Boulevard w Peterborough, posiada obecnie wolne miejsca dla najmniejszych brzdąców.

Marsz Niepodległości w Peterborough odwołany

marsz niepodleglosci peterborough 1[Aktualizacja w dalszej części artykułu] W Jedności Siła, Marsz Niepodległości w Peterborough 2019 oraz Komitet Obrony Polski-Wielka Brytania po raz kolejny serdecznie zapraszają na największy Marsz Niepodległości, organizowany poza granicami Polski i odbywający się właśnie w naszym mieście. Data tegorocznego wydarzenia to sobota, 7 listopada.

Zamówienia świąteczne w Pierogarni

pierogarnia peterborough pierogi swieta 1Jak pokazuje doświadczenie, w niektórych przypadkach lepiej zadziałać późno niż wcale. W tym konkretnym jednak przyda się jak najszybsza reakcja. Pierogarnia przy Winslow Road uruchomiła bowiem przyjmowanie zapisów na dania wigilijne, a sądząc po zeszłorocznej popularności oferty świątecznej - warto się spieszyć.

Zapisy do I komunii świętej w Peterborough

komunia peterborough 2017Ważna informacja dla rodziców, opiekunów i rodzin w naszym mieście. Polska parafia pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela w Peterborough rozpoczęła przyjmowanie zgłoszeń dzieci do jednego z najważnieszych wydarzeń - przyszłorocznego sakramentu pierwszej komunii świętej.

Polak zatrzymany za posiadanie noża

policja pawel hryniuk noz peterborough kontrola drogowaMężczyzna został oskarżony o posiadanie przy sobie noża bezpośrednio po zatrzymaniu do kontroli drogowej. Sprawa dotyczy 29-letniego Pawła Hryniuka, zamieszkałego przy Bowberry Close w Eye. Policja aresztowała naszego rodaka około godziny 19:00 w środę, 9 września.

Trzaskowski ponownie triumfuje w UK

wybory druga tura ukRafał Trzaskowski uzyskał miażdżącą przewagę nad konkurentem i został zwycięzcą drugiej tury wyborów prezydenckich wśród Polaków, którzy oddali swój głos na Wyspach. Uprawnionych do tego było 183 365 osób – w procesie głosowania korespondencyjnego zwrócono 145 013 ważnych kart.

Polacy w UK postawili na Trzaskowskiego

wybory prezydenckie uk 2020 koronawirusPaństwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki głosowania Polaków w Wielkiej Brytanii w pierwszej turze wyborów prezydenckich 2020. Okazuje się, że w pierwszej trójce znaleźli się ci sami kandydaci, którzy uzyskali największe poparcie wśród głosujących w naszej ojczyźnie – jednak kolejność miejsc jest zupełnie inna.

PROMOWANE OGŁOSZENIA:

 astonnew

ABC