1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 6.12.2022
   accidentZigZag-Baner 
polbud OMEGA POPRAWIONE  
 SHA baner  

Migrant City - porozmawiajmy o społecznościach w Peterborough

peterborough citizens ukMamy dla Was dzisiaj wyjątkowe zaproszenie na równie wyjątkowe wydarzenie. Już za dwa tygodnie, we wtorek 14 czerwca, w godzinach 18:30-20:00 w Thomas Deacon Academy odbędzie się Migrant City - wydarzenie, podczas którego spotkają się ludzie różnych narodowości, przynależący do wielu organizacji, aby przedyskutować, jak można zbudować silniejszą i zjednoczoną społeczność Peterborough.

Polskie wydarzenia w Laxton Hall

laxton hall 2018 sliderCzerwiec to tradycyjnie miesiąc polskich wydarzeń w położonym w Northamptonshire i oddalonym o 20 mil od naszego miasta Laxton Hall. W tym roku zaprosiliśmy Was już na odbywający się 18 czerwca Wesoły Dzień Dziecka - zatem teraz przyszedł czas na przedstawienie dwóch kolejnych eventów.

Wesoły Dzień Dziecka ponownie w Laxton Hall

laxton hall 2018 sliderW tym roku, po dwuletniej przerwie spowodowanej restrykcjami pandemicznymi, wznawiamy imprezy w Laxton Hall. W tej malowniczo położonej posiadłości blisko Corby 18 czerwca 2022 roku odbędzie się Wesoły Dzień Dziecka, organizowany przez Polską Misję Katolicką w Anglii i Walii.

Wielkanoc w parafii w Peterborough

swieconka peterborough 2017Przed nami święta wielkanocne - najważniejsza uroczystość w chrześcijańskim kalendarzu liturgicznym. Wiemy już, jak ten szczególny okres będzie wyglądał w polskiej parafii w Peterborough; kiedy odbędzie się świąteczna spowiedź, droga krzyżowa, święcenie pokarmów oraz rezurekcja.

Święta w polskiej parafii w Peterborough

pasterka peterborough 2017W polskiej parafii w Peterborough trwają ostatnie chwile radosnego oczekiwania na narodziny Jezusa Chrystusa. W tym czasie wierni wezmą udział w spowiedzi świętej. W same święta natomiast – w Pasterkach oraz uroczystych mszach świętych zarówno w naszym mieście, jak i w Wisbech. Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem tych wydarzeń.

Dania na święta od Pierogarni

pierogarnia peterborough pierogi swieta 1To już ten czas w roku, kiedy nasze myśli powoli zaczynają krążyć wokół świąt Bożego Narodzenia. Tym, którzy chcą zapełnić swój wigilijny stół pysznymi, domowymi potrawami, z pomocą przychodzi Pierogarnia przy Winslow Road w Peterborough. Wzorem ubiegłych lat, restauracja uruchomiła bowiem przyjmowanie zapisów na świąteczne dania.

O.S.T.R. na koncercie w Peterborough

ostr 2019 peterboroughPo prawie 18 miesiącach przerwy, spowodowanej pandemią koronawirusa na Wyspach, firma Plus44Events powraca z koncertami polskich artystów. To wiadomość szczególnie dobra dla nas, mieszkających w Peterborough - bo to właśnie w naszym mieście odbędzie się jeden z dwóch sierpniowych występów O.S.T.R w UK.

Kwarantanna dla podróżujących z UK do Polski

kwarantanna uk koronawirus przyjezdniOd dziś, tj. od środy, 23 czerwca w życie wchodzi przepis o obowiązkowej kwarantannie dla osób, które przybywają do Polski z UK. Tym samym izolacja podróżnych staje się obustronna, gdyż kwarantanna dla przyjeżdżających z naszej ojczyzny na Wyspy również jest w mocy. Co ważne, polski przepis nie dotyczy tych, którzy są w pełni zaszczepieni.

Wielkanoc w parafii w Peterborough

wielkanoc peterborough bedford koronawirus 1Przed nami święta wielkanocne, które w tym roku ponownie będą wyjątkowe z uwagi na pandemię COVID-19. Ze względu na ograniczenia w gromadzeniu i przemieszczaniu się osób, celebrowanie obrzędów Wielkiego Tygodnia w naszej parafii w Peterborough ulegnie zmianie.

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
ABC