1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 24.1.2022
   accidentZigZag-Baner pierogarnia banner 2021 
polbud OMEGA POPRAWIONE  
 SHA baner  

Święta w polskiej parafii w Peterborough

pasterka peterborough 2017W polskiej parafii w Peterborough trwają ostatnie chwile radosnego oczekiwania na narodziny Jezusa Chrystusa. W tym czasie wierni wezmą udział w spowiedzi świętej. W same święta natomiast – w Pasterkach oraz uroczystych mszach świętych zarówno w naszym mieście, jak i w Wisbech. Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem tych wydarzeń.

Dania na święta od Pierogarni

pierogarnia peterborough pierogi swieta 1To już ten czas w roku, kiedy nasze myśli powoli zaczynają krążyć wokół świąt Bożego Narodzenia. Tym, którzy chcą zapełnić swój wigilijny stół pysznymi, domowymi potrawami, z pomocą przychodzi Pierogarnia przy Winslow Road w Peterborough. Wzorem ubiegłych lat, restauracja uruchomiła bowiem przyjmowanie zapisów na świąteczne dania.

O.S.T.R. na koncercie w Peterborough

ostr 2019 peterboroughPo prawie 18 miesiącach przerwy, spowodowanej pandemią koronawirusa na Wyspach, firma Plus44Events powraca z koncertami polskich artystów. To wiadomość szczególnie dobra dla nas, mieszkających w Peterborough - bo to właśnie w naszym mieście odbędzie się jeden z dwóch sierpniowych występów O.S.T.R w UK.

Kwarantanna dla podróżujących z UK do Polski

kwarantanna uk koronawirus przyjezdniOd dziś, tj. od środy, 23 czerwca w życie wchodzi przepis o obowiązkowej kwarantannie dla osób, które przybywają do Polski z UK. Tym samym izolacja podróżnych staje się obustronna, gdyż kwarantanna dla przyjeżdżających z naszej ojczyzny na Wyspy również jest w mocy. Co ważne, polski przepis nie dotyczy tych, którzy są w pełni zaszczepieni.

Wielkanoc w parafii w Peterborough

wielkanoc peterborough bedford koronawirus 1Przed nami święta wielkanocne, które w tym roku ponownie będą wyjątkowe z uwagi na pandemię COVID-19. Ze względu na ograniczenia w gromadzeniu i przemieszczaniu się osób, celebrowanie obrzędów Wielkiego Tygodnia w naszej parafii w Peterborough ulegnie zmianie.

Zamówienia wielkanocne w Pierogarni

pogoda wielkanoc 2019Barszcz biały, babka piaskowa, żurek czy babka marmurkowa - takie pyszności królują w wielkanocnym menu, zaproponowanym w tym roku przez restaurację Pierogarnia w Peterborough. Zamówienia na wielkanocne dania można składać już teraz i jeszcze do 28 marca; telefonicznie albo przy pomocy formularza na stronie internetowej Pierogarni.

Pierogarnia w oczekiwaniu na maj

pierogarnia peterboroughByle do maja! Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z rządowym planem, to właśnie w poniedziałek, 17 maja, restauracja Pierogarnia w Peterborough po długim okresie lockdownu ponownie powita gości w swoich progach. A póki co miejsce nie próżnuje i zaprasza wszystkich do składania zamówień online.

Blisko 8 tys. polskich wniosków o settled status w Peterborough

settled status ukOd momentu uruchomienia procedury uzyskania statusu osoby osiedlonej lub statusu tymczasowego, która pozwoli rezydentom pochodzącym z państw Unii Europejskiej na pozostanie w Wielkiej Brytanii po Brexicie, urząd Home Office otrzymał 4,478,800 wniosków o settled status z całego UK. W okresie od 28 sierpnia 2018 do 30 września 2020 roku swoje podania wysłało 37,190 osób w Peterborough.

***AKTUALIZACJA Policja poszukuje Oliwii Siwak

oliwia siwak peterboroughPolicja prosi mieszkańców Peterborough o pomoc w ustaleniu miejsca pobytu 15-letniej Oliwii Siwak. Zaginięcie nastolatki, zamieszkałej w dzielnicy Gunthorpe, zgłoszono w Boże Narodzenie, około godziny 19:00. Dzień później o 16:00 widziano Oliwię po raz ostatni dzięki nagraniu z kamery CCTV przy Welland Road.

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
ABC