1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 6.5.2021
   accidentZigZag-Baner pierogarnia banner 2021 
polbudaston new OMEGA POPRAWIONE  dor jan 170x200 flagi
 SHA baner  

Wielkanoc w parafii w Peterborough

wielkanoc peterborough bedford koronawirus 1Przed nami święta wielkanocne, które w tym roku ponownie będą wyjątkowe z uwagi na pandemię COVID-19. Ze względu na ograniczenia w gromadzeniu i przemieszczaniu się osób, celebrowanie obrzędów Wielkiego Tygodnia w naszej parafii w Peterborough ulegnie zmianie.

Zamówienia wielkanocne w Pierogarni

pogoda wielkanoc 2019Barszcz biały, babka piaskowa, żurek czy babka marmurkowa - takie pyszności królują w wielkanocnym menu, zaproponowanym w tym roku przez restaurację Pierogarnia w Peterborough. Zamówienia na wielkanocne dania można składać już teraz i jeszcze do 28 marca; telefonicznie albo przy pomocy formularza na stronie internetowej Pierogarni.

Pierogarnia w oczekiwaniu na maj

pierogarnia peterboroughByle do maja! Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z rządowym planem, to właśnie w poniedziałek, 17 maja, restauracja Pierogarnia w Peterborough po długim okresie lockdownu ponownie powita gości w swoich progach. A póki co miejsce nie próżnuje i zaprasza wszystkich do składania zamówień online.

Blisko 8 tys. polskich wniosków o settled status w Peterborough

settled status ukOd momentu uruchomienia procedury uzyskania statusu osoby osiedlonej lub statusu tymczasowego, która pozwoli rezydentom pochodzącym z państw Unii Europejskiej na pozostanie w Wielkiej Brytanii po Brexicie, urząd Home Office otrzymał 4,478,800 wniosków o settled status z całego UK. W okresie od 28 sierpnia 2018 do 30 września 2020 roku swoje podania wysłało 37,190 osób w Peterborough.

***AKTUALIZACJA Policja poszukuje Oliwii Siwak

oliwia siwak peterboroughPolicja prosi mieszkańców Peterborough o pomoc w ustaleniu miejsca pobytu 15-letniej Oliwii Siwak. Zaginięcie nastolatki, zamieszkałej w dzielnicy Gunthorpe, zgłoszono w Boże Narodzenie, około godziny 19:00. Dzień później o 16:00 widziano Oliwię po raz ostatni dzięki nagraniu z kamery CCTV przy Welland Road.

Pierogarnia - zamówienia online

pierogarnia peterborough pierogi swieta 1W trakcie drugiego lockdownu restauracja Pierogarnia przy Winslow Road w Peterborough bynajmniej nie zwalnia tempa pracy. I chociaż nie może tradycyjnie ugościć smakoszy w swoim wnętrzu, wydaje przepyszne pierogi i inne dania na wynos oraz dostarcza je pod wskazany adres. Przedstawia również swoje menu świąteczne i zaprasza do składania zamówień online.

Miejsca dla maluchów w Zig Zag

zig zag ofsted 2Dobra wiadomość dla rodziców dzieci w wieku od sześciu tygodni do trzech lat. Zig Zag Day Nursery; przedszkole z polskimi opiekunkami i doskonałą oceną od Ofsted, mieszczące się przy Bourges Boulevard w Peterborough, posiada obecnie wolne miejsca dla najmniejszych brzdąców.

Marsz Niepodległości w Peterborough odwołany

marsz niepodleglosci peterborough 1[Aktualizacja w dalszej części artykułu] W Jedności Siła, Marsz Niepodległości w Peterborough 2019 oraz Komitet Obrony Polski-Wielka Brytania po raz kolejny serdecznie zapraszają na największy Marsz Niepodległości, organizowany poza granicami Polski i odbywający się właśnie w naszym mieście. Data tegorocznego wydarzenia to sobota, 7 listopada.

Zamówienia świąteczne w Pierogarni

pierogarnia peterborough pierogi swieta 1Jak pokazuje doświadczenie, w niektórych przypadkach lepiej zadziałać późno niż wcale. W tym konkretnym jednak przyda się jak najszybsza reakcja. Pierogarnia przy Winslow Road uruchomiła bowiem przyjmowanie zapisów na dania wigilijne, a sądząc po zeszłorocznej popularności oferty świątecznej - warto się spieszyć.

Zapisy do I komunii świętej w Peterborough

komunia peterborough 2017Ważna informacja dla rodziców, opiekunów i rodzin w naszym mieście. Polska parafia pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela w Peterborough rozpoczęła przyjmowanie zgłoszeń dzieci do jednego z najważnieszych wydarzeń - przyszłorocznego sakramentu pierwszej komunii świętej.

PROMOWANE OGŁOSZENIA:

 astonnew

ABC