1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 8.7.2020
   accidentZigZag-Baner pierogarnia banner 170x200  
polbudaston knight 170x200 OMEGA POPRAWIONE   dor jan banner
 SHA baner  

Polacy w UK postawili na Trzaskowskiego

wybory prezydenckie uk 2020 koronawirusPaństwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki głosowania Polaków w Wielkiej Brytanii w pierwszej turze wyborów prezydenckich 2020. Okazuje się, że w pierwszej trójce znaleźli się ci sami kandydaci, którzy uzyskali największe poparcie wśród głosujących w naszej ojczyźnie – jednak kolejność miejsc jest zupełnie inna.

Nowe informacje o wyborach

wybory prezydenckie uk 2020 koronawirusMamy nowy termin wyborów prezydenckich w Polsce – są też nowe zasady dla Polaków w Wielkiej Brytanii, chcących oddać w nich swój głos. Najważniejsza informacja to ta, że w UK zagłosować będziemy mogli wyłącznie korespondencyjnie. Oznacza to, że pakiet wyborczy otrzymamy pocztą na wskazany przez nas adres.

Ważna umowa między UK a Polską

umowa polska wielka brytaniaPolska i Wielka Brytania podpisały umowę, która gwarantuje polskim i brytyjskim obywatelom, mieszkającym w drugim państwie, prawa do głosowania i kandydowania w wyborach lokalnych po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Oznacza to, że polscy obywatele mieszkający w Wielkiej Brytanii oraz brytyjscy obywatele mieszkający w Polsce mają prawo wybierania swoich przedstawicieli we władzach lokalnych w państwie, w którym mieszkają.

Polacy, dbajcie o zdrowie psychiczne

zdrowie psychiczne peterborough nowyOrganizacja charytatywna CPSL Mind zachęca Polaków z okolic Peterborough i Cambridgeshire do zadbania o swoje zdrowie psychiczne poprzez utrzymywanie kontaktu z innymi ludźmi oraz, w razie potrzeby, z pomocą specjalnych bezpłatnych infolinii. Celem kampanii Now We're Talking i STOPSuicide, rozpoczętych właśnie wśród lokalnej polskiej społeczności, jest poprawa zdrowia psychicznego i zmniejszenie liczby samobójstw.

Pierogarnia wznawia działalność

pierogarnia sliderBardzo dobra, żeby nie powiedzieć – smaczna wiadomość dla wszystkich, którym w czasie epidemii marzy się przerwa w gotowaniu bez konieczności rezygnacji z pysznej kuchni. Restauracja Pierogarnia przy Winslow Road ponownie realizuje zamówienia na odbiór własny oraz z dowozem pod wskazany adres.

Wybory prezydenckie – głosowanie w UK

wybory prezydenckie uk 2020 koronawirusWybory, które wyłonią prezydenta Polski na pięcioletnią kadencję, planowo mają odbyć się w niedzielę, 10 maja. Chęć i sposób ich przeprowadzenia w czasie pandemii koronawirusa, budzi w naszej ojczyźnie wiele kontrowersji. Ambasada RP w Londynie opublikowała dziś informację o głosowaniu w wyborach prezydenckich na terenie UK, również wywołując falę negatywnych komentarzy wśród rodaków na Wyspach.

Polacy pomagają w czasie epidemii

one world peterborough koronawirusOne World Peterborough – taką nazwę nosi inicjatywa grupy naszych rodaków z Peterborough, chcących nieść pomoc tym, którzy podczas epidemii koronawirusa potrzebują jej w naszym mieście najbardziej. Od trzech tygodni nie przerywają pracy, poświęcają swój czas i pilnują, by przy udzielaniu wsparcia nikt nie był pominięty.

Temida rozdaje maseczki i rękawiczki

temida 2017Aż 5 tysięcy maseczek oraz 13 tysięcy rękawiczek zakupiła z własnych środków Ewelina Bator, właścicielka centrum usług doradczo-finansowych TemidaHelp4You Ltd w Peterborough. Owe produkty ochronne, obecnie bezpłatnie rozdawane wśród mieszkańców naszego miasta, są wyrazem pomocy i solidarności z innymi podczas pandemii koronawirusa.

Wielkanoc w parafii w dobie COVID-19

wielkanoc peterborough bedford koronawirus 1Przed nami święta wielkanocne, które w tym roku będą szczególnie wyjątkowe z uwagi na pandemię COVID-19. Ze względu na ograniczenia w gromadzeniu i przemieszczaniu się osób, sposób celebrowania obrzędów Wielkiego Tygodnia w naszej parafii ulegnie zmianie.

Finał WOŚP w Peterborough

wosp 2020 peterborough 1Jak wiadomo, dobrego nigdy nie za wiele – dlatego też tegoroczne granie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszym mieście odbędzie się aż w dwóch turach. Na pierwszą część zapraszamy już w tę niedzielę, 5 stycznia, do Met Lounge w Peterborough, gdzie czeka nas spora dawka świetnej muzyki i występów. A kontynuacja finału w dniu 12 stycznia. 

PROMOWANE OGŁOSZENIA:

 stop3

aston knight 273x231
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
ABC