1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 25.5.2024
   accidentZigZag-Baner 
polbud OMEGA POPRAWIONE  
 SHA baner  

Polak wynajmował domy pod uprawę marihuany

pawel skorupa 1 polak marihuana narkotyki peterborough policja wiezienie wyrok polonia strona ogloszeniaCzłonek zorganizowanej grupy przestępczej, który wynajmował domy od agencji nieruchomości, aby potem uruchamiać w nich uprawy marihuany, został skazany na pięć lat więzienia. Tak się składa, że tym człowiekiem jest nasz rodak; 39-letni Paweł Skorupa, zamieszkały przy Buckthorn Road, w dzielnicy Hampton Hargate w Peterborough.

Podczas przestępczego procederu, Polak posługiwał się fałszywymi dokumentami tożsamości, na podstawie których podpisywał umowy najmu nieruchomości. We wszystkich najmowanych przez Skorupę domach, policja odnalazła uprawy o potencjalnej wartości przekraczającej £300,000.

Służby wpadły na trop naszego rodaka w 2019 roku. Wszystko rozpoczęło się w lutym, kiedy to grupa Neighbourhood Support Team ujawniła marihuanę o wartości £51,000 w domu przy Swanspool, w dzielnicy Ravensthorpe. Siedem miesięcy później, dzięki nieszczęśliwemu zbiegowi okoliczności, policja natknęła się na dziewięć ogromnych worków konopi o wartości około £87,000 - znalazły się one w mieszkaniu przy Crown Street (New England), zajętym przez pożar. Natomiast w listopadzie policja odebrała telefon z zawiadomieniem o próbie włamania do domu przy Fletton Avenue. Tam z kolei ujawniła się uprawa marihuany, warta £121,000. Ostatnią nieruchomością, używaną do przestępczego procederu, na którą natknęły się służby, był dom przy Priory Road i uprawa warta £53,000

Dochodzenie doprowadziło funkcjonariuszy do Pawła Skorupy w maju 2020. Przeszukano jego dom przy Buckthorn Road, gdzie odnaleziono fałszywe dokumenty ze zdjęciami Polaka, ale z innymi imionami i nazwiskami. Podrobione dane zgadzały się z tymi, które figurowały na umowach najmu nieruchomości, wykorzystywanych pod nielegalne plantacje. Policja natknęła się także na marihuanę o wartości £3,700 i niewielką ilość amfetaminy.

Kiedy miesiąc później policja ponownie wkroczyła do domu Skorupy, zabezpieczyła dodatkowe narkotyki, warte około £2,000, a odnalezione w wózku sklepowym za ogrodową szopą.

Skorupa utrzymywał, że nie posiada żadnej wiedzy o wynajmowanych domach i mieszkaniach. Powiedział również funkcjonariuszom, że jego dom w Hampton Hargate był używany jako miejsce uprawy marihuany przed tym, jak się do niego wprowadził. Polak dodał, że po przeprowadzce odnalazł pozostawione w domu narkotyki i zagarnął je na własny użytek.

Paweł Skorupa stanął przed sądem pod koniec lipca tego roku. Usłyszał wyrok pozbawienia wolności na okres pięciu lat, m.in.: za nielegalną uprawę konopi oraz posiadanie marihuany i fałszywych dokumentów.

pawel skorupa polak marihuana narkotyki peterborough policja wiezienie wyrok slider

Paweł Skorupa z Peterborough wynajmował domy pod uprawy marihuany (fot: Cambridgeshire Police)

pawel skorupa 2 polak marihuana narkotyki peterborough policja wiezienie wyrok polonia strona ogloszenia

Uprawa marihuany w domu przy Swanspool w Peterborough (fot. Cams Police)

pawel skorupa 3 polak marihuana narkotyki peterborough policja wiezienie wyrok polonia strona ogloszenia

Uprawa marihuany w domu przy Swanspool w Peterborough (fot. Cams Police)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
ABC