1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 25.5.2024
   accidentZigZag-Baner 
polbud OMEGA POPRAWIONE  
 SHA baner  

Kierunek na weekend - Top Lodge Fineshade Wood

las peterborough 0Zaledwie 17 mil od Peterborough znajduje się Top Lodge Fineshade Wood, las który warto zwiedzić, gdy dysponuje się niewielką ilością czasu wolnego. Fineshade Wood jest częścią większego kompleksu lasów Rockingham Forest, jest również jednym z największych lasów w Northamptonshire. Jeżeli lubicie obcować z naturą, czeka tam na Was wiele atrakcji.

 

Kierunek na weekend: Cambridge

cambridgeJednodniowy wypad do stolicy naszego hrabstwa, Cambridge, może okazać się świetnym pomysłem na spędzenie weekendu w ciekawy sposób. Podpowiadamy, jak w tak krótkim czasie zobaczyć najważniejsze atrakcje tego pięknego miasta; gdzie koniecznie trzeba się znaleźć, co zwiedzić i co zjeść. A zatem: kierunek Cambridge.

 

Jedziemy na safari czyli wycieczka do Woburn Safari Park

safari woburn park peterboroughplWoburn Safari Park odwiedziliśmy całą rodziną po raz pierwszy w 2006 roku. Od tamtej pory regularnie jesteśmy gośćmi tego wspaniałego, pełnego niespodzianek i fantastycznych przygód miejsca. Stworzono je z myślą o miłośnikach dzikiej fauny, dla których zwierzaki w klatkach w zoo są tylko namiastką obcowania z naturą. Bo w Woburn bliżej natury już być nie można.

Z Peterborough nad morze - plaże Sea Palling i Mundesley

plaza sea pallingKontynuujemy naszą podróż po najlepszych plażach w najbliższej odległości od Peterborough. Tym razem wybieramy się do Norfolk, aby odwiedzić dwa miejsca, wyróżnione prestiżowymi nagrodami i oferujące, oprócz piasku i czystej wody, również całą gamę atrakcji dla plażowiczów. W Norfolk zostaniemy na dłużej – w przyszłym tygodniu kolejne dwie plaże, znajdujące się na terenie tego hrabstwa.

Z Peterborough nad morze - South of Claremont Pier Beach

South of Claremont Pier Beach peterboroughpl 1Lato w pełni (choć momentami deszczowe) i jeśli spędzacie je na miejscu, to zachęcamy Was do odwiedzenia plaż położonych najbliżej Peterborough. W naszym rankingu najlepszych plaż, przedstawimy Wam te miejsca, które zostały wyróżnione odznaczeniem Blue Flag. Na pierwszy ogień – lub wodę, jak wolicie – idzie South of Claremont Pier Beach (Lowestoft).

Lego-raj czyli weekendowa wycieczka do Legolandu

Lego_WindsorPewnego majowego dnia ubiegłego roku, moja córka przybiegła od koleżanki z jakąś ulotką w ręku i z wypiekami na policzkach. Jednym tchem wyrzuciła z siebie: „Mamo, tato, jedziemy do Legolandu. Anastazja tam była z rodzicami i było tak świetnie, że my musimy tam po prostu pojechać. Błagam was pojedźmy tam, jest tak świetnie, że szok, będę już zawsze grzeczna, proszę…”. Gdyby nie to, że skończyło się jej powietrze w płucach i musiała odsapnąć, pewnie nadal nawijałaby o konieczności pojechania do Legolandu, bo każde dziecko po prostu MUSI tam pojechać.

WITAMY W ELY

Czy warto pokonać nieco ponad trzydzieści mil i zawitać z wycieczką do Ely? W poniższym artykule przekonujemy Was, że ta miejscowość jest warta odwiedzenia. Wbrew pozorom, Ely to nie tylko katedra, ale również miejsce pełne niespodzianek i atrakcji, przepięknie położone oraz pozostające w pamięci turystów.

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
ABC