1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 4.7.2020
   accidentZigZag-Baner pierogarnia banner 170x200  
polbudaston knight 170x200 OMEGA POPRAWIONE   dor jan banner
 SHA baner  

Rodziny zabitych Słowaków o „niesprawiedliwym” wyroku

wypadek peterborough 2019Pogrążone w rozpaczy rodziny trójki Słowaków, którzy stracili życie w kwietniowym wypadku samochodowym przy Frank Perkins Parkway w Peterborough, skomentowały wczorajszy wyrok sądu w sprawie, określając go mianem „niesprawiedliwego”. Przypomnijmy, że sprawca wypadku został skazany na osiem lat i cztery miesiące w więzieniu.

Anglik, Tommy Whitmore, jechał ze znaczną prędkością i pod prąd swoim czarnym Fordem Rangerem parę minut po północy w niedzielę 14 kwietnia, a następnie uderzył w Renault, którym podróżowała rodzina; 22-letni Marko Makula, jego partnerka 21-letnia Jana Kockova oraz jej młodszy brat 19-letni Tomas Kocko. Kierowca był pod wpływem marihuany i alkoholu (dwukrotnie przekroczona dopuszczalna norma). Wracał z miasta, gdzie wcześniej jadł i pił alkohol najpierw w restauracji, a potem w barze. Zignorował dwukrotnie ostrzeżenie swojej dziewczyny i wsiadł za kółko, czując się w pełni zdolny do jazdy.

Pasażerowie Renault ponieśli śmierć na miejscu. Marko i Jana osierocili dwójkę małych dzieci.

Dodatkową kara dla Whitmore'a jest zakaz prowadzenia pojazdów przez dziewięć lat i dwa miesiące, liczone po opuszczeniu przez mężczyznę więzienia.

W prezentowanym poniżej video, autorstwa Cambridgeshire News, matka Jany i Tomasa, 46-letnia Marcela Kockova oraz matka Marko, 47-letnia Magdalena Makulova, zgodnie stwierdziły, że wyrok nie odzwierciedla straty trzech ludzkich istnień. - To nie jest sprawiedliwość – mówi pani Kockova i dodaje, że zamierza odwołać się od wyroku.

Rodzice podkreślają, że Whitmore odebrał życie nie jednej, a aż trzem osobom.

W poruszającym serce nagranym komentarzu Marcela Kockova mówi także o tym, jak ciężko pogodzić się ze stratą. Dzieli się również informacją, że mała córeczka Jany wciąż szuka swojej mamy i że członkowie rodziny od momentu wypadku mają problem ze snem.

Matka Marko z kolei podkreśla, że jej syn był żywicielem rodziny, który ciężko pracował na dwóch etatach i „robił wszystko” dla swoich dzieci.

Niezadowolonych z wyroku jest więcej osób, o czym przekonaliśmy się po publikacji naszego wczorajszego artykułu o wyniku sprawy sądowej. Otrzymaliśmy dużo wiadomości od osób, uważających wymierzoną karę za niezrozumiałą. Również wczoraj na Facebooku powstała strona, domagająca się sprawiedliwości w opisywanej kwestii:
https://www.facebook.com/Petition-Marko-Jana-Tomas-609936086153428/

 

 

wypadek peterborough 2019 slider

Zdjęcie autorstwa Cambridgeshire News

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:

 stop3

aston knight 273x231
KURSY I SZKOLENIA NA MASZYNY BUDOWLANE CPCS – CSCS TAKIE JAK- KOPARKI – WYWROTKI - WALCE – WOZKI TELESKOPOWE – LADOWRKI CPCS – IPAF LUBDRIVER  CPC 35H . SZUKASZ PRACY ? PODNIES SWOJE KWALIFIKACJE I ZACZNIJ ZARABIAC WIECEJ !
ABC