1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 28.5.2020
   accidentZigZag-Baner pierogarnia banner 170x200  
polbudaston knight 170x200 OMEGA POPRAWIONE   dor jan banner
 SHA baner  

Zabójstwo przy Cromwell Road

cromwell road morderstwoDziś w godzinach porannych doszło do tragedii w domu przy Cromwell Road w Peterborough. Służby zostały wezwane na miejsce około godziny 6:40 w związku z doniesieniami o przemocy. Policjanci i ratownicy medyczni zastali kobietę, która nie dawała znaku życia oraz trzy inne, ranne osoby.

*** NAJNOWSZE INFORMACJE W SPRAWIE ZNAJDUJĄ SIĘ PONIŻEJ, W AKTUALIZACJI***

Służby musiały sobie uprzednio utorować wejście do domu. Świadkowie zdarzenia donoszą, że najpierw słyszeli ostrzegawcze krzyki policjantów, a następnie odgłos taranowanych drzwi.

Czterdziestolatka zmarła na miejscu zdarzenia. Kolejna kobieta, w wieku około trzydziestu lat oraz 9-letni chłopiec zostali zabrani do szpitala; ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Natomiast mężczyzna w wieku około 40 lat został aresztowany pod zarzutem morderstwa i również przetransportowany do szpitala. Obecnie przebywa w Thorpe Wood Police Station.

Wiele wskazuje na to, że mężczyzna użył noża, aby zranić pozostałe osoby.

Służby zamknęły rano ulicę na odcinku pomiędzy Cobden Street i Lime Tree Avenue. Prowadziły również rozmowy z mieszkańcami okolicznych posesji.

Nikt inny nie jest obecnie poszukiwany w związku z tą tragedią – służby będą jednak wdzięczne za wszystkie informacje i wskazówki od potencjalnych świadków oraz proszą o kontakt pod numerem telefonu 101 (należy podać numer referencyjny: CC-02072019-0061 lub odwiedzić stronę www.cambs.police.uk/report).

 

AKTUALIZACJA

4 lipca

Litwin Andriejus Kostiajevas, lat 46, zamieszkały przy Cromwell Road w Peterborough został dziś doprowadzony przed Huntingdon Magistrates’ Court, gdzie usłyszał zarzut morderstwa, usiłowania morderstwa, napaści powodującej ciężkie uszkodzenie ciała oraz napaści na ratownika.

Mężczyzna pozostanie w areszcie do jutra – kiedy to ponownie stanie przed sądem, tym razem przed Norwich Crown Court (początkowo miał być to Cambridge Crown Court).

Kobieta w wieku około 30 lat, przebywająca po ataku Kostiajevasa w szpitalu, została już wypisana. Dziewięcioletni chłopiec nadal znajduje się w placówce, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Ze względów prawnych, nie możemy ujawnić jego tożsamości.

Według nieoficjalnych doniesień, Andriejus Kostiajevas jest pracownikiem w magazynie. W dniu tragedii, po przybyciu policji, miał schować się w ogródku przy domu na Cromwell Road i grozić, że popełni samobójstwo. Po długich negocjacjach został finalnie aresztowany.

Dzięki grupie przyjaciół wiadomo już, że ofiarą Litwina jest Ligita Kostiajeviene. Kobieta zmarła w wyniku ciężkich ran głowy. Przez jedną ze swoich najbliższych przyjaciółek, Rimę Prakapaitė Čečkauskiene, została określona jako „bardzo dobra osoba, która zawsze troszczyła się o swoją rodzinę”. W wypowiedzi udzielonej Cambridgeshire Live, Rima podreśliła, że Ligita była cudowną kobietą i mamą. Przyjaciółka znała ją od wielu lat i spotykała, gdy Ligita odwiedzała od czasu do czasu ojczyznę. Według jej informacji, zmarła mieszkała w Peterborough od około ośmiu lat i miała córkę, urodzoną w 1996 roku, z którą była bardzo blisko i z którą razem pracowała. Rima dodała jeszcze, że Ligita nigdy nie piła alkoholu oraz była odpowiedzialna.

cromwell1

Fot.: Ligita Kostiajeviene (Facebook)

cromwell2

Fot.: Ligita Kostiajeviene (Facebook)

 

cromwell road morderstwo slider

Miejsce tragedii przy Cromwell Road w Peterborough (fot.: Shujah Saklain/Facebook)

 

Ligita Kostiajeviene

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:

 

aston knight 273x231
Nowe Biuro Rachunkowe Peterborough
ABC