1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 18.9.2020
   accidentZigZag-Baner pierogarnia banner 170x200  
polbudaston knight 170x200 OMEGA POPRAWIONE   
 SHA baner  

Wzmożone kradzieże w Westwood i Ravensthorpe

kradzieze peterborough koronawirusPandemia koronawirusa nie przeszkadza, a wręcz pomaga złodziejom w popełnianiu przestępstw. W pierwszej połowie miesiąca, głównie w dzielnicach Westwood i Ravensthorpe, odnotowano aż 41 przypadków kradzieży rzeczy pozostawionych w samochodach.

Policja apeluje, abyśmy w tym szczególnym okresie, gdy z aut korzystamy zdecydowanie rzadziej, zabezpieczali swoje samochody. Sprawdźmy, czy okna i drzwi w aucie są zamknięte i czy alarm samochodowy jest sprawny.
Nade wszystko, nie zostawiajmy w pojazdach żadnych rzeczy, zwłaszcza w widocznych miejscach. Mowa tutaj w pierwszej kolejności o drogocennościach, nawigacjach samochodowych czy dokumentach.

Doświadczenie z ostatnich dni pokazuje, że złodzieje łakomią się nawet na najdrobniejsze łupy – takie, które według nas mogą mieć nikłą lub bardzo małą wartość. W kilku z powyżej wspomnianych przypadków kradzieży, złodzieje przywłaszczyli sobie na przykład okulary przeciwsłoneczne oraz kilka monet.

Policja przypomina jednocześnie, aby pod żadnym pozorem nie wpuszczać obcych osób do swoich domów i tym samym minimalizować ryzyko kradzieży przez odwrócenie uwagi. Za przestrogę niech posłuży przykład małżeństwa z Broom Close w dzielnicy Dogsthorpe, które padło ofiarą włamywaczy. Przestępca wszedł do domu, przekonując mieszkankę, że jest opiekunem jej męża i odwracając jej uwagę. A w tym czasie jego wspólniczka ukradła torebkę kobiety. Para tego samego dnia próbowała uskutecznić swoje nieuczciwe praktyki jeszcze w kilku innych miejscach. Całe szczęście – bez powodzenia.

Kradzieże i wyłudzenia oraz ich próby należy zgłaszać pod numer 101 lub 999 (gdy przestępstwo jest w toku) oraz online:  www.cambs.police.uk/report.

kradzieze peterborough koronawirus sliderEpidemia koronawirusa sprzyja kradzieżom w Peterborough

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:

 

aston knight 273x231
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
ABC