1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 18.9.2020
   accidentZigZag-Baner pierogarnia banner 170x200  
polbudaston knight 170x200 OMEGA POPRAWIONE   
 SHA baner  

Informacje o 4 lipca w Peterborough

4 lipca peterborough koronawirus 1Od soboty, 4 lipca, w Anglii rozpocznie się kolejny etap luzowania obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa. Ma on na celu ponowne otwarcie niektórych działalności, ułatwienie powrotu do pracy zatrudnionym oraz umożliwienie spotykania się z większą ilością osób. Co zmieni się już od tego weekendu w Peterborough?

Rząd zapowiedział, że jeśli tylko będzie to bezpieczne, w Anglii od soboty, 4 lipca, otwarte mogą zostać:
- hotele, hostele, miejsca oferujące zakwaterowanie ze śniadaniem (bed & breakfast), kwatery wakacyjne, kempingi, pensjonaty;
- kościoły, miejsca kultu i modlitw;
- biblioteki;
- ośrodki kultury i świetlice;
- restauracje, kawiarnie, bary, puby i kantyny pracownicze;
- zakłady fryzjerskie i barberskie (również mobilne);
- kina;
- teatry i hale koncertowe;
- wesołe miasteczka oraz parki rozrywki;
- place zabaw i siłownie na świeżym powietrzu;
- muzea i galerie;
- sale do gry w bingo;
- zewnętrzne lodowiska;
- salony gier i inne centra rozrywki;
- parki miniatur;
- kluby towarzyskie;
- atrakcje wewnątrz parków safari, zoo, akwariach, rezerwatach przyrody czy gospodarstwach;
- wewnętrzne i zewnętrzne strefy atrakcji turystycznych, w tym ogrody czy miejsca dziedzictwa kulturowego


Miejsca w Peterborough, otwarte od 4 lipca


Restauracje i kawiarnie
Do tej pory mogliśmy zamawiać jedzenie na wynos lub na dowóz z Pierogarni przy 11 Winslow Road w Peterborough. Od soboty restauracja wznawia obsługę stolikową (z ograniczoną liczbą miejsc) i zaprasza nas na specjały kuchni polskiej.

Od 4 lipca progi przed gośćmi otworzy House of Feasts, restauracja przy Crowland Road, prowadzona przez polskiego szefa kuchni, Damiana Wawrzyniaka – trzeba jednak pamiętać, że ilość miejsc zarówno w środku, jak i w ogrodzie restauracji jest ograniczona. Rezerwacji należy dokonywać online.

Swój karaibski akcent do lata w mieście dołoży od soboty także restauracja Turtle Bay, proponując swoje słynne koktajle czy oryginalne danie Jerk Chicken – rezerwacje są już przyjmowane.

Na gości nie może już też doczekać się kawiarnia Lightbox Café, zwłaszcza że powita ich w swoich nowych wnętrzach przy Bridge Street.

Wegetarianie i weganie mogą póki co zamówić jedzenie z restauracji When Polly Met Fergie (z dostawą lub odbiorem osobistym). Nie wiadomo jeszcze, kiedy miejsce wznowi obsługę stolikową.

Ci, którzy mają ochotę na smaki kuchni indyjskiej, mogą zarezerwować stolik w restauracji Gurkha Lounge w Hampton. Miejsce przyjmie swoich gości w limitowanej ilości i w dwóch przedziałach czasowych (17:00 – 19:45 i 20:00 – 22:30).

Pyszne posiłki zjemy również w: The Chubby Castor (od 8 lipca), turecko-marokańskiej restauracji Tavan przy Lincoln Road, Homme Nouveau w Whittlesey (od 10 lipca),  Dog In A Doublet w Thorney, Pizza House (Cowgate), przykatedralnym Sundays (od 10 lipca i jedynie w weekendy) oraz The Chalkboard.

restauracja peterborough koronawirus
Zakłady fryzjerskie
Salon Melanie Richard's Hair and Beauty otwiera się od 4 lipca i przyjmuje obecnie zgłoszenia na listę oczekujących, podobnie jak Serenity Loves czy Talking Heads.

Ekipa z Bretton Barber Shoppe spędziła przerwę w pracy na dezynfekcji zakładu i zapewnieniu ochrony pracownikom i klientom – ponowne otwarcie planuje na 4 lipca.

Od soboty otwierają się również wszystkie trzy salony Pkai Hair w Peterborough oraz Studio 74 (Dogsthorpe), Michael John Hair Artwork w centrum i Sapphire Hair (Walton).

fryzjer peterborough koronawirus


Puby
Od 4 lipca piwa napijemy się w Draper’s Arms i College Arms.

Wielką imprezę powrotną 4 lipca planuje pub Woolpack w Stanground – piwo już zamówione, a DJ i zespoły czekają. Wystarczy tylko zarezerwować swoje miejsce.

Pubem na chwilę obecną staje się klub nocny Embassy przy Broadway – będzie można tam przyjść, usiąść przy stoliku i napić się czegoś dobrego.

Wonky Donkey Pub przy Fletton High Street już od dwóch tygodni sprzedaje piwo na wynos (co okazało się oszałamiającym sukcesem) – od soboty pub będzie już otwarty stacjonarnie, ale tylko w weekendy i tylko po uprzednim zarezerwowaniu miejsca.

The Bluebell Pub oraz The Ostrich Inn również przygotowują się do otwarcia, lecz nie ma jeszcze decyzji, kiedy mogłoby to nastąpić.

pub peterborough koronawirus

Pozostałe miejsca
Sacrewell Farm otwiera część gospodarstwa w ten weekend, a następnie w każdy kolejny, z systemem rezerwacji biletów i ograniczoną ilością gości na poranne i popołudniowe zwiedzanie.

East of England Arena otwiera się jako park, udostępniając tereny zielone spragnionym wyjścia na zewnątrz i przebywania na świeżym powietrzu mieszkańcom Peterborough.

The Showcase Cinema również rusza 4 lipca, z biletami za £5. Widzowie powinni zaopatrzyć się w maseczki i korzystać ze stacji z żelami antybakteryjnymi. Po każdym seansie, personel kina dokładnie wysprząta sale. Będzie możliwość zamówienia jedzenia i picia, trzeba będzie jednak zrobić to z wyprzedzeniem, a następnie odebrać z wyznaczonego punktu.

Pozostałe ważne informacje

Warto pamiętać, że 4 lipca wciąż zamknięte pozostają: kluby nocne, kasyna, kręgielnie, lodowiska (te znajdujące się wewnątrz budynków), sale zabaw, salony spa, solaria, zakłady kosmetyczne, studia stylizacji paznokci, salony masażu oraz tatuażu i piercingu, studia tańca, siłownie i obiekty sportowe (z wyjątkiem tych na świeżym powietrzu), a także baseny i parki wodne.

Dystans, który należy utrzymywać od innych osób, od 4 lipca nie będzie już wynosił 2 metry a przynajmniej 1 metr.

Od soboty już dwa gospodarstwa domowe będą mogły spotkać się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz (i to bez względu na liczbę osób). Będzie można również nocować u siebie. Na świeżym powietrzu może spotkać się do 6 osób z różnych gospodarstw domowych.

metr peterborough koronawirus

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:

 

aston knight 273x231
KURSY I SZKOLENIA NA MASZYNY BUDOWLANE CPCS – CSCS TAKIE JAK- KOPARKI – WYWROTKI - WALCE – WOZKI TELESKOPOWE – LADOWRKI CPCS – IPAF LUBDRIVER  CPC 35H . SZUKASZ PRACY ? PODNIES SWOJE KWALIFIKACJE I ZACZNIJ ZARABIAC WIECEJ !
ABC