1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 23.10.2020
   accidentZigZag-Baner pierogarnia banner 170x200  
polbudaston knight 170x200 OMEGA POPRAWIONE   
 SHA baner  

Plany dla rekreacji i turystyki w Peterborough

peterborough lido 2016Centra rekreacji i biblioteki w naszym mieście zostaną ponownie otwarte w przyszłym miesiącu – to decyzja Peterborough City Council. Wszystko oczywiście przy zachowaniu odpowiednich zasad bezpieczeństwa i higieny oraz przy założeniu, że lokalna sytuacja epidemiologiczna takiemu otwarciu będzie sprzyjać.

 
BIBLIOTEKI

Biblioteka Główna zostanie uruchomiona w sierpniu – dokładna data nie jest jeszcze znana. Miejsce będzie działać od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 16:00 oraz w soboty od 10:00 do 14:00. Pracownicy wyczyszczą bibliotekę przed jej otwarciem i po zamknięciu, podobnej procedurze poddane zostaną książki i inne rzeczy zwracane przez czytelników.

Kolejne biblioteki w Peterborough uruchamiane będą sukcesywnie; te większe pod koniec sierpnia (tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego), a mniejsze do końca września.

Osoby chcące odwiedzić biblioteki będą musiały użyć maseczek ochronnych bądź innych zakryć twarzy.

OŚRODKI REKREACYJNE

Jeżeli wyniki przeprowadzonej kontroli wypadną pozytywnie, urząd otworzy po 25 lipca siłownię Vivacity Premier Fitness, Regional Fitness and Swimming Centre oraz Athletics Track. Mówimy tutaj o dacie raczej sierpniowej.

Natomiast centra Bushfield, Hampton, Werrington i Jack Hunt powinny powrócić do zwyczajowego funkcjonowania przed końcem września, jeśli w Peterborough spadnie liczba zakażeń koronawirusem.

Niestety, w tym sezonie nie skorzystamy z miejskiego kąpieliska. Urząd zadecydował, że otwarcie Peterborough Lido, nawet na trzy ostatnie tygodnie, mogłoby mieć wpływ na lokalną transmisję wirusa.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

Peterborough City Council pracuje obecnie nad planem otwarcia The Key Theatre, Peterborough Museum i Flag Fen – pozostaje nam czekać na kolejne informacje w tej sprawie.

Koronawirus nie jest jedynym wyzwaniem, z którym mierzy się nasz urząd w kwestii obiektów sportowych i kulturalnych. W dniu 18 czerwca Vivacity Peterborough czyli organizacja dotychczas zarządzająca w/w placówkami, zdecydowała o zakończeniu umowy i przekazaniu kierownictwa z powrotem do Peterborough City Council. W efekcie ustanowiono 90-dniowy okres przejściowy, aby urząd mógł przygotować się do ponownego prowadzenia placówek i przejęcia personelu, pracującego we wszystkich tych miejscach.

biblioteka peterborough koronawirus
Fot.: Biblioteka Centralna w Peterborough będzie otwarta dla czytelników od sierpnia. 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:

 

aston knight 273x231
KURSY I SZKOLENIA NA MASZYNY BUDOWLANE CPCS – CSCS TAKIE JAK- KOPARKI – WYWROTKI - WALCE – WOZKI TELESKOPOWE – LADOWRKI CPCS – IPAF LUBDRIVER  CPC 35H . SZUKASZ PRACY ? PODNIES SWOJE KWALIFIKACJE I ZACZNIJ ZARABIAC WIECEJ !
ABC