1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 23.6.2021
   accidentZigZag-Baner pierogarnia banner 2021 
polbudaston new OMEGA POPRAWIONE  dor jan 170x200 flagi
 SHA baner  

W Peterborough wciąż gorąco

pogoda peterborough bedford 2020Przed nami weekend z bardzo wysoką temperaturą, przekraczającą 30°C w dużej części kraju. Upał towarzyszyć nam będzie jeszcze w przyszłym tygodniu. Dziś natomiast odnotowano najcieplejszy od 2003 roku sierpniowy dzień – termometry w Heathrow i Kew Gardens (Londyn) wskazały 36.4°C.

Niestety wytchnienia od ciepła nie zaznamy również przez jeszcze kilka kolejnych nocy. W Peterborough będzie parno, zwłaszcza dzisiaj około godziny 21:00 – prognozy przewidują wtedy temperaturę wynoszącą 28 stopni.


Podobnej aury spodziewajmy się w przyszły poniedziałek i wtorek. Wtedy również mogą pojawić się gwałtowne burze z piorunami.

 

Do tej pory najcieplejszą nocą w UK była ta z 3 sierpnia 1990 roku z 23.9°C. Rekord dzienny zarejestrowano rok temu, gdy 25 lipca w Cambridge Botanic Garden termometry pokazały 38.7°C.

Meteorolodzy przypominają, aby podczas upału pamiętać o piciu dużych ilości wody i przebywaniu w chłodnych pomieszczeniach. Tyczy się to przede wszystkim osób starszych, chorujących lub powracających do zdrowia np. po hospitalizacji.

pogoda peterborough bedford slider 2020

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:

 astonnew

ABC