1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 22.9.2021
   accidentZigZag-Baner pierogarnia banner 2021 
polbud OMEGA POPRAWIONE  
 SHA baner  

Szczepienia przeciw COVID-19 w przychodniach w Peterborough

szczepionka covid koronawirus peterboroughSzczepienia przeciwko COVID-19 rozpoczną się jeszcze w tym tygodniu w kilku przychodniach na terenie naszego miasta i w jego najbliższej okolicy. Wszystko w ramach największego dotychczas programu szczepień w historii NHS. Pierwsze punkty szczepień zostały wybrane przez Cambridgeshire and Peterborough Clinical Commissioning Group (CCG).

Szczepionki przeciwko koronawirusowi w Peterborough będzie można przyjąć w początkowym etapie w:
- Stanground Surgery przy Peterborough Road oraz
- The New Queen Street Surgery, Syers Lane w Whittlesey;
- Oundle Surgery, Glapthorn Road w Oundle;
- Lakeside Healthcare, Landsdowne Road w Yaxley.

W pierwszej kolejności przychodnie zaoferują możliwość zaszczepienia się tym swoim pacjentom, którzy zaliczają się do priorytetowych grup ryzyka czyli m.in.: seniorom 80+ czy pracownikom socjalnym. Te osoby otrzymały bądź otrzymają już wkrótce zaproszenie na szczepienie.

Następnie, gdy placówki medyczne dostaną kolejne dawki szczepionek, będą one aplikowane innym chętnym osobom.

Dlatego też przychodnie proszą, aby w tym momencie nie kontaktować się z nimi w związku ze szczepionkami i czekać na swoją kolej [klik].

W styczniu i następnych miesiącach nowego roku program szczepień zrealizuje jeszcze więcej gabinetów GP w Peterborough, które będą sukcesywnie dodawane do listy.

Już od przyszłego tygodnia, zgodnie z dzisiejszymi zapowiedziami, rozpocznie się szczepienie nowym, dopiero co zaakceptowanym do użytku w UK preparatem, opracowanym przez Uniwersytet Oksfordzki i firmę AstraZeneca. Rząd zamówił 100 milionów dawek tej szczepionki; wystarczająco, aby zaszczepić 50 milionów osób, a w połączeniu ze szczepionkami Pfizer-BioNTech - nawet całą populację UK.

 szczepionka covid koronawirus peterborough slider

Fot.: Szczepnienie przeciwko koronawirusowi w Peterborough.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
ABC