1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 24.1.2022
   accidentZigZag-Baner pierogarnia banner 2021 
polbud OMEGA POPRAWIONE  
 SHA baner  

Finansowanie in vitro powraca do Peterborough

in vitro peterborough cambridgeshirePo czterech latach przerwy w naszym mieście i hrabstwie będzie można ponownie skorzystać z procedury sztucznego zapłodnienia, finansowanej przez NHS. Do tej pory byliśmy jednym z trzech miejsc w całym kraju, w którym narodowa służba zdrowia nie refundowała zabiegów IVF. Decyzję jednogłośnie podjęli członkowie Cambridgeshire and Peterborough Clinical Commissioning Group (CCG) we wtorek, 6 lipca.

Komisja tym samym zezwoliła na finansowanie jednego cyklu IVF z maksymalnie trzema implantacjami zarodków, który da do trzech szans zajścia w ciążę.

Lokalna służba zdrowia przestała opłacać zabiegi sztucznego zapłodnienia we wrześniu 2017 roku. Powodem była “presja finansowa” wywierana na CCG, która odpowiada za planowanie i zlecanie usług NHS w naszym regionie.

Ewentualne przywrócenie dotowania IVF w Peterborough i Cambridgeshire zostało przedyskutowane w 2019 roku, ale wtedy również uznano, że możliwości finansowe CCG nie pozwalają na podjęcie takiego kroku.

I chociaż pod względem budżetowym niewiele się w komisji zmieniło od dwóch lat, to jednak presja parlamentarzystów, grup społecznych oraz samych zainteresowanych procedurą in vitro zrobiła swoje. Członkowie Cambridgeshire and Peterborough Clinical Commissioning Group nie mieli wątpliwości, że należy zrobić wszystko, aby zapewnić dostęp do IVF tym, którzy tego chcą i którzy nie mogą finansować zabiegów z własnych środków.

Nie bez znaczenia był również fakt, że dwa pozostałe hrabstwa w kraju, które zawiesiły finansowanie in vitro, zmieniły swoje decyzje jeszcze w kwietniu 2020 roku.

Metoda in vitro polega na połączeniu plemnika i komórki jajowej w warunkach laboratoryjnych, poza organizmem kobiety. Ten sposób na niepłodność. Procedurę zapłodnienia pozaustrojowego wynaleziono w 1978 roku w Cambridge.

in vitro peterborough cambridgeshire slider

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
ABC