1 funt szterling = PLN
Pogoda w Peterborough
Peterborough
+10°C
Dzisiaj jest: 6.5.2021
   accidentZigZag-Baner pierogarnia banner 2021 
polbudaston new OMEGA POPRAWIONE  dor jan 170x200 flagi
 SHA baner  

Nowe informacje o wyborach

wybory prezydenckie uk 2020 koronawirusMamy nowy termin wyborów prezydenckich w Polsce – są też nowe zasady dla Polaków w Wielkiej Brytanii, chcących oddać w nich swój głos. Najważniejsza informacja to ta, że w UK zagłosować będziemy mogli wyłącznie korespondencyjnie. Oznacza to, że pakiet wyborczy otrzymamy pocztą na wskazany przez nas adres.

Najpierw jednak musimy upewnić się, że znajdziemy się w spisie wyborców. Czas na rejestrację, której dokonać trzeba na stronie http://ewybory.msz.gov.pl, mija w poniedziałek, 15 czerwca.

Osoby, które wysłały swój wniosek rejestracyjny przed 10 maja (kiedy to pierwotnie miały odbyć się wybory prezydenckie) i które nadal chcą oddać swój głos – powinny zmienić sposób głosowania. Mogą tego dokonać poprzez wysłanie zawiadomienia czyli wypełnienie dodatkowego formularza na ewybory.msz.gov.pl do dnia 16 czerwca 2020 r. (ZMIEŃ SPOSÓB GŁOSOWANIA). Osoby, które nie dokonają zawiadomienia bądź dokonają tego po dniu 16 czerwca br. nie będą mogły wziąć udziału w wyborach i nie zostanie do nich przesłany pakiet wyborczy.

Uzupełnione pakiety z oddanymi głosami polscy wyborcy na Wyspach będą musieli odesłać do wybranej komisji wyborczej przed 26 czerwca.

Więcej informacji o wyborach znajduje się na stronie internetowej Ambasady RP w Londynie.

nowe wybory prezydenckie 1

wybory prezydenckie 2020 uk slider nowy

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:

 astonnew

ABC